Trwa pielgrzymowanie z Krzyżem Chrystusa po naszej Ojczyźnie

zainicjowana przez J.E. Ks. Bpa Adama Rośka – Pierwszego Biskupa pielgrzymka z Krzyżem Pana po naszej Ojczyźnie ma swoją kontynuację. Mimo zakończenia Wielkiego Postu Krzyż Pana wędruje tam, gdzie nasz Pan chce być najbliżej człowieka. W tym tygodniu towarzyszy misji humanitarnej Śląskiej Misji Medycznej na granicy Polski z Białorusią. Błogosławi tym, którzy za chlebem i nadzieją na lepsze życie, czesto pędzeni jak bydło są wystawiani na nieludzkie traktowanie przez współczesnych europejczyków.  Ksiądz  Prałat Wojciech Grzesiak- Wikariusz Biskupi ds Misji świętych Kościoła modlił się dzisiaj niosąc Krzyż Pana na Górze Grabarce oraz przy granicy. W najbliższy piątek Krzyż Pana zostanie przywieziony do Białegostoku gdzie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji tworzącej się i wzrastającej wspólnoty Kościoła na Podlasiu.

Piękne świadectwo swej misji daje Ksiądz Prałat oraz Pani Dyrektor Śląskiej Misji Medycznej KKN , którzy piszą  :

” Służba człowiekowi ma różne motywacje. Jedną z nich jest ta religijna… Płynąca z nakazuje Ewangelii, że trzeba być człowiekiem dla człowieka, że trzeba być bliźnim dla bliźniego. Świadomy swojej wiary chrześcijanin nie może postępować inaczej. Także i my jako katolicy Katolickiego Kościoła Narodowego i medycy Śląskiej Misji Medycznej KKN postępujemy tą drogą. Niesiemy pomoc tam gdzie jesteśmy potrzebni – w tym wypadku pomoc medyczną ludziom przy granicy polsko białoruskiej – ale także znajdujemy czas na chwilę modlitwy i odskoczni od dramatycznie trudnych doświadczeń.

Nasze małżeństwo to często bycie w drodze – razem. W drodze niosąc pomoc medyczną, w drodze z misją kościelną.

Tym razem postanowiliśmy z Krzyżem, z którym przez Polskę wędrował nasz Biskup Ordynariusz w Wielkim Poście podjechać na Świętą Górę Grabarkę, aby się tam pomodlić i stanąć pośród tysięcy ortodoksyjnych krucyfiksów stanąć z tym naszym krzyżem Katolickiego Kościoła Narodowego mając tę świadomość, że jeden jest Krzyż, który zbawia – Krzyż Jezusa Chrystusa.

W szacunku do mistyki chrześcijaństwa wschodu modlitwenie opuszczamy Święta Górę Grabarkę, Sanktuarium Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego ruszając dalej tam skąd przyjechaliśmy – do lasów w okolicy polsko białoruskiej granicy nieść dalej pomoc medyczną.”

Otoczmy modlitwą ich misję ale rownież każdego potrzebującego pomocy człowieka.

Dla Twojej bolesnej męki, miej milosierdzie dla nas i całego świata

BaR

 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.