Sesja Jesienna III Synodu Kościoła

W centrum uwagi życia Kościoła

Od nieprzyjaciół moich wyzwól mnie, mój Boże

Wstałem rano jakiś niespokojny, nie mogłem spać tysiące niepokojących myśli zaprzątało mi większą część nocy. Od  dłuższego czasu media informują nas o narastających w Europie atakach islamskich fundamentalistów. Dzisiaj podczas audiencji generalnej Ojciec Święty Franciszek [czytaj więcej...]


Siostry i Bracia

Nadchodzi czas przeżycia wielkich uroczystych chwil związanych z Sesją Jesienną zamykającą III Synod Kościoła.

W duchu pokory, głębokiej modlitwy i medytacji pragniemy jeszcze mocniej uczyć się każdego dnia słuchać głosu Boga. Byśmy przestali być głuchymi na Słowo Boże.

W imię Boże jako jedna wspólnota pasterzy, duszpasterzy i całego Ludu Bożego przeżyjmy to niezwykle spotkanie modlitewne, swoiste ćwiczenia duchowe – bo w takim świetle postrzegamy czas Synodu Kościoła.

Pragniemy by ten czas, kiedy spotkamy się z przedstawicielami niemal wszystkich wspólnot Katolickiego Kościoła Narodowego z Polski i Europy, z przedstawicielami duchowieństwa i wiernych, by to wielkie duchowe wydarzenie stało   się okazją do wspólnej modlitwy i pracy dla Chrystusa i Jego Kościoła.  Od samego początku roku liturgicznego, kiedy uroczyście otwarliśmy III Synod Kościoła, nie brakowało wielu okazji do wspólnej modlitwy w naszych parafiach, w grupach modlitewnych.

Dziękuję za zaangażowanie w rozwój Chrystusowego Kościoła wszystkim osobom duchownym, duszpasterzom, którzy nie szczędząc sił i zapału, codziennie z wielkim entuzjazmem przykładają swą rękę do większego rozwoju Chrystusowego Kościoła.

Siostry i Bracia

Podczas naszego jesiennego spotkania nie może zabraknąć czasu na osobistą medytację. Medytację nad słuchanym i czytanym Słowem Bożym. Wraz z Maryją, Matką Dobrego Początku – Królową Różańca Świętego, zechcemy Bogu podziękować za ten cudowny czas łaski, spotykając się w Centrum Synodalnym przy Kurii Biskupiej na wspólnej modlitwie i konferencjach 27 i 28 października 2023.

Niech ten czas, święty czas łaski dany nam od Boga, stanie się nową okazją, byśmy my Wasi Pasterze i duszpasterze z wielką pokorą, wspólnie z Wami wsłuchiwali się w głos Ducha Świętego, prosząc by zechciał nam wskazać, czy droga, którą podążamy jest tą jaką On wybrał? Czy działania, które podejmujemy są zgodne z wolą Bożą?

Synod, który przeżywamy jest również świętym czasem łaski, w którym uczymy się otwierać na działanie Boga w naszym życiu.  Jest to szczególnie ważne w naszym pokoleniu, kiedy tak wielu nie umie modlić się, nie wie czy Bóg istnieje i czy jest mu potrzebny w życiu. Tak wielu odsunęło się od Boga.

W czasie Trzeciego Synodu Kościoła, my wszyscy, powinniśmy z pokorą umieć zmierzyć się również z pytaniem: czy ja swoim życiem i może brakiem właściwego przykładu nie przyczyniłem się do tego, że moje dziecko, mąż, żona, uczeń, pracownik, penitent, parafianin, odeszli od Boga, tracąc z Nim kontakt w modlitwie i życiu Kościoła? Spotkamy się by odpowiedzieć Bogu na te i wiele innych ważnych pytań czyniąc eklezjalny rachunek sumienia. Niech też nie zabraknie okazji do przeżycia osobistych spowiedzi generalnych każdej i każdego kto tylko zechce z tych zdrojów łask skorzystać.

Przeżywając te niezwykle chwile, otworzymy drzwi naszych serc dla Chrystusa. Pozwólmy by mógł na nowo zamieszkać w naszych odnowionych i oczyszczonych duszach. Budujmy zaporę przeciw działaniom złego w naszych rodzinach, wspólnotach, narodzie i Kościele Chrystusowym. To również mały, ale jakże ważny krok w budowaniu pokoju w świecie, którego nie zbudujemy, dopóki nie zapanuje on w sercach ludzi na co dzień ze sobą żyjących.

 

Biskup Adam Rosiek

Pierwszy Biskup Kościoła

25 września 2023 A.D.

Nabożeństwo nieszporów i Różańca Świętego – 27 października 2023

uroczysta Msza święta dziękczynna w intencji duchowieństwa 27 października 2023

Uroczysta Msza Święta zakończenia III Synodu Kościoła 28 października 2023 

 

Świadectwa synodalne cz. 1

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.