Sesja Jesienna III Synodu Kościoła


Siostry i Bracia

Nadchodzi czas przeżycia wielkich uroczystych chwil związanych z Sesją Jesienną zamykającą III Synod Kościoła.

W duchu pokory, głębokiej modlitwy i medytacji pragniemy jeszcze mocniej uczyć się każdego dnia słuchać głosu Boga. Byśmy przestali być głuchymi na Słowo Boże.

W imię Boże jako jedna wspólnota pasterzy, duszpasterzy i całego Ludu Bożego przeżyjmy to niezwykle spotkanie modlitewne, swoiste ćwiczenia duchowe – bo w takim świetle postrzegamy czas Synodu Kościoła.

Pragniemy by ten czas, kiedy spotkamy się z przedstawicielami niemal wszystkich wspólnot Katolickiego Kościoła Narodowego z Polski i Europy, z przedstawicielami duchowieństwa i wiernych, by to wielkie duchowe wydarzenie stało   się okazją do wspólnej modlitwy i pracy dla Chrystusa i Jego Kościoła.  Od samego początku roku liturgicznego, kiedy uroczyście otwarliśmy III Synod Kościoła, nie brakowało wielu okazji do wspólnej modlitwy w naszych parafiach, w grupach modlitewnych.

Dziękuję za zaangażowanie w rozwój Chrystusowego Kościoła wszystkim osobom duchownym, duszpasterzom, którzy nie szczędząc sił i zapału, codziennie z wielkim entuzjazmem przykładają swą rękę do większego rozwoju Chrystusowego Kościoła.

Siostry i Bracia

Podczas naszego jesiennego spotkania nie może zabraknąć czasu na osobistą medytację. Medytację nad słuchanym i czytanym Słowem Bożym. Wraz z Maryją, Matką Dobrego Początku – Królową Różańca Świętego, zechcemy Bogu podziękować za ten cudowny czas łaski, spotykając się w Centrum Synodalnym przy Kurii Biskupiej na wspólnej modlitwie i konferencjach 27 i 28 października 2023.

Niech ten czas, święty czas łaski dany nam od Boga, stanie się nową okazją, byśmy my Wasi Pasterze i duszpasterze z wielką pokorą, wspólnie z Wami wsłuchiwali się w głos Ducha Świętego, prosząc by zechciał nam wskazać, czy droga, którą podążamy jest tą jaką On wybrał? Czy działania, które podejmujemy są zgodne z wolą Bożą?

Synod, który przeżywamy jest również świętym czasem łaski, w którym uczymy się otwierać na działanie Boga w naszym życiu.  Jest to szczególnie ważne w naszym pokoleniu, kiedy tak wielu nie umie modlić się, nie wie czy Bóg istnieje i czy jest mu potrzebny w życiu. Tak wielu odsunęło się od Boga.

W czasie Trzeciego Synodu Kościoła, my wszyscy, powinniśmy z pokorą umieć zmierzyć się również z pytaniem: czy ja swoim życiem i może brakiem właściwego przykładu nie przyczyniłem się do tego, że moje dziecko, mąż, żona, uczeń, pracownik, penitent, parafianin, odeszli od Boga, tracąc z Nim kontakt w modlitwie i życiu Kościoła? Spotkamy się by odpowiedzieć Bogu na te i wiele innych ważnych pytań czyniąc eklezjalny rachunek sumienia. Niech też nie zabraknie okazji do przeżycia osobistych spowiedzi generalnych każdej i każdego kto tylko zechce z tych zdrojów łask skorzystać.

Przeżywając te niezwykle chwile, otworzymy drzwi naszych serc dla Chrystusa. Pozwólmy by mógł na nowo zamieszkać w naszych odnowionych i oczyszczonych duszach. Budujmy zaporę przeciw działaniom złego w naszych rodzinach, wspólnotach, narodzie i Kościele Chrystusowym. To również mały, ale jakże ważny krok w budowaniu pokoju w świecie, którego nie zbudujemy, dopóki nie zapanuje on w sercach ludzi na co dzień ze sobą żyjących.

 

Biskup Adam Rosiek

Pierwszy Biskup Kościoła

25 września 2023 A.D.

Nabożeństwo nieszporów i Różańca Świętego – 27 października 2023

uroczysta Msza święta dziękczynna w intencji duchowieństwa 27 października 2023

Uroczysta Msza Święta zakończenia III Synodu Kościoła 28 października 2023 

 

Świadectwa synodalne cz. 1

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.