Rozpoczęcie Peregrynacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Wniebowziętej – Matki Bożej Dobrego Początku(Buono Inizio)

Obraz Matki Bożej Wniebowziętej  – Matki Bożej Dobrego Początku , jest kopią obrazu z Niegowici . Obraz w Niegowici liczy ponad 400 lat.  Cudowna kopia liczy 13 lat. 

W dniu uroczystości świętego Jozefa Oblubieńca Matki Bożej –  19 marca 2008 roku pobłogosławił ją w Watykanie Ojciec Święty Benedykt XVI . To właśnie w tym dniu rozpoczęła się , trwająca do dzisiaj wielka Peregrynacja wizerunku Matki Bożej Wniebowziętej – Matki Bożej Dobrego Początku . Rozpoczynając peregrynację  Maryja – Matka nasza w cudownym obrazie  nawiedziła  wiele parafii w południowej Polsce. Modlono się przy nim na szczycie Kasprowego Wierchu i pod ziemią – w wielickiej kopalni. Był w Łagiewnikach i w Bielsku Białej, Gdowie, Staniątkach, Niepołomicach. Przed wizerunkiem Maryi w tym obrazie modlili się i nadal modlą  także Włosi, Austriacy, a w Medjugorje – mieszkańcy i pątnicy z różnych krajów. Maryja przemierzyła w tym cudownym obrazie  dziesiątki tysięcy kilometrów , pielgrzymując po parafiach całych Włoch – Rzymu, Turynu, Neapolu. Przyjmowano go w górach i nad morzem, w Watykanie i małych, wiejskich kościołkach, w szpitalach i mieszkaniach. Wszędzie witano Maryję z jednakową czcią, często czuwając przy obrazie całą noc, proszono o łaski . Maryja nigdy nie opuściła proszących i wypraszała łaski o które błagano. Zapisano wiele niezwykłych zdarzeń i cudów, które wydarzyły się dzięki wstawiennictwu Maryi – Matki Bożej Dobrego Początku . Matka Boża Dobrego Początku – kopia niegowicka jest dziełem krakowskiej malarki Ewy Gadnickiej-Włodarczyk . 

Już  najbliższych dniach Pierwszy Biskup Kościoła osobiście zainicjuje wielki etap Europejskiej Peregrynacji obrazu Maryi – Matki Bożej Dobrego Początku.

Maryja w obrazie przemierzy Italię, Niemcy by w pierwszych dniach sierpnia przybyć do naszej Ojczyzny.

Powitamy Ją w kaplicy biskupiej Najświętszego Sakramentu, która stanie się domem Maryi do chwili ukończenia  Sanktuarium we Florencji. W tym czasie Maryja będzie nawiedzała  parafie, domy modlitwy oraz rodziny katolickie i chrześcijańskie w Polsce. Szczegółowy plan Peregrynacji będzie publikowany również na naszym katolickim Portalu . 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.