Drugi dzień Peregrynacji – Pietralcina

W centrum uwagi życia Kościoła

Od nieprzyjaciół moich wyzwól mnie, mój Boże

Wstałem rano jakiś niespokojny, nie mogłem spać tysiące niepokojących myśli zaprzątało mi większą część nocy. Od  dłuższego czasu media informują nas o narastających w Europie atakach islamskich fundamentalistów. Dzisiaj podczas audiencji generalnej Ojciec Święty Franciszek [czytaj więcej...]

W drugim dniu peregrynacji cudownego obrazu Matki Bożej Wniebowziętej ksiądz Biskup Adam wraz z Padre Jarkiem i towarzyszącymi im pielgrzymami udali się do Pietralciny – pięknej wioski w Italii, w której przed wieloma laty przyszedł na świat Francesco Forgione, najbardziej znany światu jednak pod imieniem Padre Pio – Ojciec Pio.

Ksiądz Biskup ma wielkie nabożeństwo dla ojca Pio. Jak wyznał, to dzięki wstawiennictwu ojca Pio i Jego osobistej interwencji w niebie, żyję i mam tę niezwykłą łaskę by modlić się w tym świętym miejscu. 16 września 2001 roku, ojciec Pio przyszedł do sali szpitalnej w której w ciężkim stanie leżał biskup Adam. Biskup nie widział świętego, ale podczas modlitwy Różańcowej poczuł przy swoim łóżku niezwykłą won kwiatów. We wcześniejszych modlitwach prosił Ojca Pio o pomoc, o cud uzdrowienia. Biskup wyznaje, że to za wstawiennictwem świętego Pio otrzymał cudowną łaskę zdrowia. Ojciec Pio przybywa do kaplicy biskupiej 15 lat później w Jego relikwiach. Miało to miejsce w październiku 2016 roku.

Podczas krótkiej katechezy wygłoszonej przez księdza Biskupa w Pietralciny, wyznał, że to Maryja chce by dalsza Jej peregrynacja do Polski wiodła poprzez miejsca w których Bóg uczy duchownych i pasterzy wielkiej duchowej pokory. Podczas kilkugodzinnego pobytu panował trudny do wyobrażenia upal sięgający 38 stopni w cieniu. W godzinach popołudniowych ksiądz Biskup wraz z Padre Jarkiem udali się z cudownym obrazem Matki Bożej do rodziny w okolicach Neapolu. o 19.00 Padre Jarek odprawił Mszę świętą a ksiądz Biskup wygłosił kazanie na pożegnanie z Italią. W piątek ksiądz Biskup i Padre Jarek przybędą z obrazem Matki Bożej do Neapolu.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.