Drugi dzień Peregrynacji – Pietralcina

Tworzenie niestandardowego menu w panelu WordPressa w ustawieniach "Wygląd => Menu" do wyświetlania ikon społecznych w tym widgecie.

W drugim dniu peregrynacji cudownego obrazu Matki Bożej Wniebowziętej ksiądz Biskup Adam wraz z Padre Jarkiem i towarzyszącymi im pielgrzymami udali się do Pietralciny – pięknej wioski w Italii, w której przed wieloma laty przyszedł na świat Francesco Forgione, najbardziej znany światu jednak pod imieniem Padre Pio – Ojciec Pio.

Ksiądz Biskup ma wielkie nabożeństwo dla ojca Pio. Jak wyznał, to dzięki wstawiennictwu ojca Pio i Jego osobistej interwencji w niebie, żyję i mam tę niezwykłą łaskę by modlić się w tym świętym miejscu. 16 września 2001 roku, ojciec Pio przyszedł do sali szpitalnej w której w ciężkim stanie leżał biskup Adam. Biskup nie widział świętego, ale podczas modlitwy Różańcowej poczuł przy swoim łóżku niezwykłą won kwiatów. We wcześniejszych modlitwach prosił Ojca Pio o pomoc, o cud uzdrowienia. Biskup wyznaje, że to za wstawiennictwem świętego Pio otrzymał cudowną łaskę zdrowia. Ojciec Pio przybywa do kaplicy biskupiej 15 lat później w Jego relikwiach. Miało to miejsce w październiku 2016 roku.

Podczas krótkiej katechezy wygłoszonej przez księdza Biskupa w Pietralciny, wyznał, że to Maryja chce by dalsza Jej peregrynacja do Polski wiodła poprzez miejsca w których Bóg uczy duchownych i pasterzy wielkiej duchowej pokory. Podczas kilkugodzinnego pobytu panował trudny do wyobrażenia upal sięgający 38 stopni w cieniu. W godzinach popołudniowych ksiądz Biskup wraz z Padre Jarkiem udali się z cudownym obrazem Matki Bożej do rodziny w okolicach Neapolu. o 19.00 Padre Jarek odprawił Mszę świętą a ksiądz Biskup wygłosił kazanie na pożegnanie z Italią. W piątek ksiądz Biskup i Padre Jarek przybędą z obrazem Matki Bożej do Neapolu.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.