Przemień nas Panie – II niedziela Wielkiego Postu 25 lutego 2024

W centrum uwagi życia Kościoła

Od nieprzyjaciół moich wyzwól mnie, mój Boże

Wstałem rano jakiś niespokojny, nie mogłem spać tysiące niepokojących myśli zaprzątało mi większą część nocy. Od  dłuższego czasu media informują nas o narastających w Europie atakach islamskich fundamentalistów. Dzisiaj podczas audiencji generalnej Ojciec Święty Franciszek [czytaj więcej...]

Jeśli wpatrujemy się w życie Jezusa, to dostrzegamy, że na początku Jego życia publicznego był chrzest, a na początku Paschy – Przemienienie. Przez chrzest Jezusa ukazała się tajemnica naszego pierwszego odrodzenia, czyli nasz chrzest. Przemienienie „jest sakramentem powtórnego odrodzenia”, które zapowiada nasze zmartwychwstanie. Już teraz uczestniczymy w Zmartwychwstaniu Pana przez Ducha Świętego, który działa w sakramencie Ciała Chrystusa. Przemienienie daje nam przedsmak chwalebnego przyjścia Chrystusa, który przekształci nasze ciało poniżone na podobne do swego chwalebnego ciała. Przypomina nam również, że „przez wiele ucisków trzeba nam wejść do Królestwa Bożego.

Na „Synaju” Nowego Przymierza widzimy Jezusa, którego odzienie stało się lśniąco białe. Ten kolor oznacza świętość, która może pochodzić tyko od Boga. Natomiast obecność obłoku objawia, że nowym i wiekuistym mieszkaniem Boga, w którym niebo spotyka się z ziemią, jest sam Jezus. A w dalszej kolejności również ci, którzy są z Nim złączeni. Dlatego zadaniem ludzi wiary, pokrzepionych słowem Pana i Eucharystią jest niesienie światła nadziei z Góry Tabor tym, którzy doświadczają ciemności.

To dzieło podejmują również misjonarze w Kościele. Druga niedziela Wielkiego Postu jest  dobrą okazją  do modlitwy , postu i solidarności z misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo wiary przez dzieła chrześcijańskiej miłości. Prośmy więc Boga w pokorze:

Spojrzyj, Panie, na trud, jaki podejmują misjonarze, aby głosić Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi. Podnoś ich na duchu, oświecaj w przeciwnościach i niebezpieczeństwach. Niech głosząc radość Ewangelii zdobywają nowych uczniów dla rozwoju Twojego królestwa. Niech pomagają tym, którzy nie poznali jeszcze Boga, odkrywać, że również ich pragnie On oświecić światłem swojej prawdy i miłości.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.