Czuwajcie – homilia na drugą niedzielę Adwentu

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
                                                            Umiłowani w Chrystusie Panu
                                                                       Siostry i Bracia
        Wkroczyliśmy już w kolejny Nowy Rok Liturgiczny jakim jest Adwent. Tydzień temu, mieliśmy okazje usłyszeć piękny List Pasterski, jaki skierował do nas J.E. Ksiądz Biskup Adam, nasz Ordynariusz. Słyszeliśmy o czujności, pokorze, zgodzie i pojednaniu w rodzinach. O tym abyśmy jak najpiękniej przygotowali się na spotkanie z naszym Panem i Zbawicielem.
Dzisiejsza Ewangelia pokazuje nam człowieka pokornego- Świętego Jana chrzciciela, który swoim życiem przygotowuje drogę dla Zbawiciela. Jan w swojej postawie jest niegodny, by odwiązać nawet rzemyk u sandałów swojego mistrza i Pana z Nazaretu. Uczy nas, że pokora i łagodność, miłość i przebaczenie, oczyszcza nasze tak często ż plamione i brudne od grzechów serca. Tak jak wody Jordanu w których zanurzali  się ludzie szukający pomocy i ratunku swojej duszy.
Pan Jezus chrzci nas Duchem Świętym, umacnia nas w dawaniu świadectwa miłości.
                                                                        Drodzy Bracia i Siostry
 Świat dziś potrzebuje autentycznych świadków miłości do Boga i drugiego człowieka, świat potrzebuje kapłanów
Wiarygodnych i świętych, którzy będą tak jak Święty Jan Chrzciciel wskazywać  swoim życiem, modlitwą drogę do Chrystusa, a nie jak to się niestety teraz dzieje, że wielu duszpasterzy stało się już obojętni i mniej wrażliwi na przekazywanie prawdziwych wartości życia Chrześcijańskiego . z bólem serca trzeba przyznać, że jest coraz więcej tych pasterzy którzy powinni przyciągać swoim życiem i postawą ludzi do Kościoła a nie odpychać i być powodem zgorszenia co za tym idzie odsuwania się ludzi od wiary od Kościoła. Módlmy się o świętych i dobrych kapłanów, aby byli wzorem do naśladowania i aby mogli jak najwięcej ludzi przyprowadzić do Kościoła, do Chrystusa, który wciąż na nich tam czeka i mówi : «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię»
Sam Duch Święty nieustannie prowadzi  i umacnia Kościół, który- pomimo często trudnej historii-trwa i wskazuje na Boga, na Jego miłość która zbawia, oczyszcza i leczy. Im więcej będzie w nas pokory , tym więcej będzie i siły do bycia autentycznymi przekazicielami Ewangelii. Szczęśliwy jest człowiek, który wie, na kogo i na co czeka. A my czekamy na spotkanie z Tym, który jest nieśmiertelny, który nas kocha i który oddał za nas życie. Rozradujmy się zatem naszą wiarą i prawdą, która jest nam dzięki wierze dostępna, a wtedy opadnie z nas wiele utrapień, tak jak opadają jesienne liście z drzew.
                                         Marana tha, przyjdź, Jezu Panie,
W Swej chwale do nas zejdź!
                                                                                                       Amen
Ks. Robert Drezner – Ostrowiec Świętokrzyski
Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.