Pierwszy Biskup Kościoła podał termin uroczystej koronacji cudownego wizerunku Matki Bozej Wniebowzietej.

W dniu wczorajszym 26 listopada wszystkie parafie Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce i Europie otrzymały tekst Listu Pasterskiego na Adwent.  W liście pasterskim  nasz Ksiądz Biskup zapowiada termin koronacji cudownego wizerunku obrazu Matki Bożej Dobrego Początku. 15 sierpnia 2022 roku. Od 8 grudnia rozpocznie się Nowenna dziewięciomiesięczna przygotowująca wiernych na przeżycie tych niezwykłych i historycznych chwil.

Wkraczając w czas Adwentu rozpoczynamy rok, w którym pragniemy trwać przy Bogu wraz z Maryją. Wraz z rozpoczęciem Adwentu rozpoczynamy dziewięciomiesięczną Nowennę, przed uroczystością przywitania Jej w naszym narodowym Sanktuarium we Florencji oraz uroczystością koronacji Jej cudownego wizerunku, które przeżyjemy 14 i 15 sierpnia 2022 roku. Dziewięciomiesięczne czuwania wraz z Maryją w Nowennie przed Jej koronacją, uroczyście rozpoczniemy w dniu 08 grudnia 2021 roku, w uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia we wszystkich naszych parafiach w Polsce.  (Fragment Listu Pasterskiego na Adwent 2021)

Zanim powitamy cudowny obraz w Sanktuarium we Florencji, Matka Najświętsza nawiedzi jeszcze wiele miejsc w naszej Ojczyźnie. Ostatnim etapem przed przyjazdem do sanktuarium będzie nawiedzenie rodzin w Niegowici. To tam wszystko się zaczęło , tam kształtowała  się świętość świętego Jana Pawła II , tam zrodziło się powołanie dzisiejszego Kustosza Sanktuarium ks. Jarosława Cieleckiego i stamtąd Matka Dobrego Początku przybędzie do naszego Sanktuarium. 15 sierpnia 2022 roku zostanie uroczyście ukoronowana przez Pierwszego Biskupa Kościoła w obecności zaproszonych biskupów i duchowieństwa i Polski i Europy. Módlmy się o jak najpiękniejsze owoce tych wielkich duchowych wydarzeń

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.