Maryjo ja Twe dziecię o podaj mi swą dłon- rozpoczyna się Europejska Peregrynacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Wniebowziętej

Rozpoczyna się wielka peregrynacja cudownego wizerunku Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku. Od 17 miesięcy obraz przebywał w Gragnano, w domu rodziny państwa Dello Ioio. Pielgrzymka obrazu – kopii wizerunku Matki Bożej Wniebowziętej z Niegowici, poświęconego przez papieża Benedykta XVI rozpoczęła się w roku 2008. W ciągu 13 lat obraz odwiedził setki parafii, domów, szpitali, szkół, dworców itp. na terenie Polski, Włoch, Bośni-Hercegowiny i innych krajów. Wieziono go samochodem, przewożono statkiem, motorem. W czasie pieszych pielgrzymek ks, Jarosław wiózł go na specjalnym wózku.
Ponieważ pielgrzymka wizerunku do Polski rozpoczyna się już jutro, do Neapolu a później Gragnano przybył bp. Adam Rosiek, Pierwszy Biskup Katolickiego Kościoła Narodowego, który pragnął wziąć udział w tym etapie peregrynacji.

Zaraz po przylocie, 19 lipca o godz. 20.00 przewodniczył on Mszy św., którą koncelebrował Padre Jarek . Eucharystia sprawowana była po polsku i po włosku. Miejsce, w którym się odbywała zostało przygotowane w jednym z najwyższych punktów wokół zatoki, z widokiem na Wezuwiusza.

 

 

 

 

 

 

Można to było zobaczyć podczas transmisji Dzisiejszej Mszy św. sprawowanej w tym samym miejscu o godz. 20.00 przewodniczył będzie bp. Rosiek.
Również dzisiaj ks. bp Adam i i ks. Jarek udali się na wybrzeże Amalfi. To przepiękny rejon wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ksiądz Biskup wraz z Padre Jarkiem i towarzyszącymi im osobami pojechali by  modlić w tamtejszej świątyni przy grobie św. Andrzeja Apostoła.


Jutro, w środę, bp. Adam i ks. Jarosław odprawią Mszę św. o godz. 5 rano i z obrazem Matki Bożej pieszo pokonają drogę do Pompei, liczącą ok. 10 km. Wizerunek wieziony będzie na specjalnie przygotowanym, udekorowanym kwiatami wózku.
Także jutro o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. w jęz. włoskim, a o 20.00 w języku polskim. We czwartek Ksiądz Biskup i Padre Jarek  w ramach peregrynacji po Italii udadzą się z Maryja do jednego z piękniejszych i bardzo ważnych miejsc świętych by tam dziękować Bogu za cuda , które zostały wyproszone przez Maryję i naszych świętych Patronów. Piątek to ostatni dzień pobytu w Italii. Czas wielu ważnych spotkań rownież z przedstawicielami Kosciola Rzymskokatolickiego . Po spotkaniach Ksiądz Biskup powróci do Ojczyzny . Obraz MAtki Bożej przywitamy uroczyście 06 sierpnia na naszej ziemi Ojczystej . Obraz zostanie powitany w uroczystej kolumnie samochódów przewieziony do Kurii Biskupiej w Miliczu, która na wiele miesięcy stanie się Domem Matki , naszej wspólnej Matki – Wniebowziętej Pani w Jej cudownym wizerunku. Uroczysta Msza Święta powitania rozpocznie się 06 sierpnia o godzinie 12.00 w kaplicy biskupiej NAjświętszego Sakramentu w Kurii Biskupiej w Miliczu. Ave Maria .

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.