Uroczysta Msza Święta pontyfikalna z okazji szóstej rocznicy sakry biskupiej J.E. Ks. Bpa Adama Rośka – Pierwszego Biskupa Kościoła

 
 
 

Niedzielne uroczystości związane z szóstą  rocznicą przyjęcia sakry biskupiej przez J.E.ks. bpa. Adama Rośka miały szczególny charakter. W kaplicy w Miliczu o godz. 11 ks. Biskup przewodniczył Mszy świętej, którą koncelebrował wraz z kapłanami ; księdzem Jarosławem Cieleckim oraz księdzem  Tadeuszem Sochą-Wlazło. Przed rozpoczęciem Eucharystii został poświęcony obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego zostanie umieszczony  w kaplicy św. Charbela we florenckiej pustelni. Podczas niedzielnych uroczystości , na prośbę księdza biskupa , kazanie wygłosił ks. Jarosław Cielecki – Padre Jarek . Przedstawił obraz pięknej posługi biskupiej księdza biskupa  Adama i jego powołanie. – ” “Wiemy, jak wielu osobom ksiądz Biskup zaufał, pomógł, mimo że nieraz ktoś to zaufanie nadwyrężył. Pełen gorliwości i miłości do Boga i Matki Najświętszej stal się dla wielu Cyrenejczykiem – mówił ks. Jarosław’. Nawiązał również do jego zawołania w herbie biskupim, które odnosi się do krzyża. I właśnie taki krzyż otrzymał wczoraj biskup Adam od bardzo chorej Glorii z Italii, która wciąż go wspiera cierpieniem i modlitwą. Uroczystość i kazanie, które mocno wzruszyło Jego Ekscelencję i obecnych można odtworzyć poniżej .

Po Komunii św. ksiądz  Biskup podziękował bardzo serdecznie za życzenia, obiecując nieustanną modlitwę. Prosił również o gorącą modlitwę za kapłanów. Wielu z tych, którzy je porzuciło, pragnęłoby powrócić do ołtarza, ale boją się lub zostali poranienie tak mocno, że ich rana wciąż jest niezagojona. Mimo wszystko do Katolickiego Kościoła Narodowego zgłaszają się wciąż nowi kapłani w takiej sytuacji. Na początek z zasady muszą przejść okres próbny, trwający co najmniej rok. Obecnie na jego rozpoczęcie oczekuje kilku kandydatów. Nie wszystkim chętnym udaje im się przetrwać cały okres próbny, ale do grona prezbiterium KKN wciąż dołączają nowi kapłani. Modlimy się, by ich powroty były prawdziwe, szczere i głębokie na płaszczyźnie duchowej. Po Komunii św. serdeczne życzenia ks. Biskupowi przekazali obecni na Eucharystii – m.in. prezes Ekumenicznym Stowarzyszenia Rodzin Domów Modlitwy św. Charbela Milena Wróbel. Można je zobaczyć i usłyszeć poniżej.Ksiądz Biskup w tym uroczystym dla siebie dniu wygłosił podczas wieczornej Mszy św. w języku włoskim kazanie, które tłumaczył ks. Jarosław. W Eucharystii uczestniczyło wyjątkowo wielu Włochów w transmisji, drogą internetową przekazywali życzenia i zapewnienia o pamięci w modlitwie.

Katolicki Kościół Narodowy posiada już parafie w Chorwacji, Niemczech, a w najbliższych miesiącach wspólnota powstanie też w Italii, gdyż rodzi się takie zapotrzebowanie. Rozpoczynamy  budowy kaplic w parafii w Białymstoku i Cieszynie. Ufamy, że pomimo pandemii będzie możliwe zrealizowanie tych dzieł.

Opracowanie : Barbara Krakowska Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Leave a reply

Your email address will not be published.