Dzień Ratownictwa Medycznego 13 października

 

 

Najmilsze Siostry i Bracia w Chrystusie.

Kolejny już raz, przeżywamy w naszej Ojczyźnie święto Ratownictwa Medycznego. W tym niezwykle trudnym czasie, czasie pandemii, pragnę skierować swoje pozdrowienia i zapewnienie o pamięci modlitewnej za Was i Wasze rodziny, szczególnie w tym ważnym dla Was dniu.

Jesteście ziemskim „chórem” aniołów, niosących pomoc wszystkim , którzy jej potrzebują . Nie bacząc na niebezpieczeństwa, nie bacząc na zagrożenia i trudy oraz wszelkie przeszkody, tak często z narażeniem własnego życia przybywacie, aby udzielić pomocy najbardziej jej potrzebującym . Wielu z Was każdego roku ponosi najwyższą cenę swojego powołania, cenę życia.

W dniu dzisiejszym, kiedy oczy chrześcijańskiego świata skierowane są ku Fatimie, pragniemy przez ręce Maryi dziękować Bogu za Was i Wasze niezwykłe poświęcenie. Jako pokorny sługa naszego Pana Jezusa Chrystusa , pragnę duchowo ucałować Wasze spracowane ręce, poprzez które sam Bóg dotyka i uzdrawia tych, do których codziennie spieszycie z pomocą .

Modlimy się dzisiaj w całej Ojczyźnie by Wasz trud , poświęcenie i jakże ważna misja były dostrzegane i właściwie doceniane. Dziękujemy Wam za trud i cierpienia, którego doświadczacie służąc na wielogodzinnych dyżurach, w milczeniu znosząc niedogodności specjalnych zabezpieczeń związanych z pandemią.

Niech dobry Bóg wspiera Was i Wasze rodziny w codziennym życiu. Niech nie braknie Wam nigdy tej anielskiej empatii, dzięki której potrzebujący Waszej pomocy , tak często przeżywający dramat i zagubienie, cierpienie i ból,   widząc Was czują się bezpieczniej.

Na dalsze dni wielkiego trudu udzielam Wam błogosławieństwa i zapewniam o pamięci modlitewnej.

W dniu święta Ratownictwa Medycznego

13 października 2020 A.D.

Biskup Adam Rosiek

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.