Wirtualna pielgrzymka do Lourdes – 17 lipca 2020

Dzisiaj 17 lipca , w rocznicę 18 i ostatniego objawienia Maryi w Lourdes, miliony osób z całego świata będą uczestniczyć  niezwyczajny do tego roku sposób, witrualnie w  pielgrzymce do tego francuskiego sanktuarium, za pośrednictwem telewizji, radia, Internetu i mediów społecznościowych .

O godzinie 13.30 ma się odbyć tam różaniec w języku polskim. Pomysł na realizację wirtualnej pielgrzymki okazał się konieczny w realizacji ,ponieważ wielu wiernych, a zwłaszcza chorych, którzy co roku pielgrzymowali do Lourdes, odczuwa silną tęsknotę za tym miejscem, a pandemia i sanitarne obostrzenia sprawiają, że w tym roku nie mogą tu być osobiście.

To właśnie dla nich przygotowano całodniowy program transmitowany w Internecie: modlitwy w grocie objawień, Eucharystię oraz tradycyjną procesję ze świecami. Będą też liczne świadectwa. Wierni zarówno w Lourdes, jak i w swoich domach, będą się dzielić własnym doświadczeniem wyniesionym z tego miejsca. Transmisję możecie oglądać i uczestniczyć w modlitwie rownież na naszym Portalu.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.