Modlitwy zmieniające Twoje życie

Często zastanawiamy się jak powinniśmy się modlić, żeby zostać wysłuchanymi. Pewnie wiele razy słyszeliśmy świadectwa o tym, jak modlitwa zmienia życie. W modlitwie najważniejsze jest zaufanie do Boga.

W modlitwie nie chodzi tylko o przedstawianie Bogu swoich próśb. Mówi się przecież, że modlitwa jest oddechem duszy – jest niezbędna do tego, żebyśmy mogli złapać duchową równowagę. Masz stres w pracy? Przeżywasz trudności życiowe? Te modlitwy zmienią Twoje życie!

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Być może zrozumiałeś, że Twoje życie do tej pory nie wyglądało tak jak powinno. Uświadomiłeś sobie ciężar grzechu i jego konsekwencje. W takiej sytuacji nic nie zastąpi sakramentu pokuty. Koronka do Bożego Miłosierdzia jest jednak modlitwą, która powili Ci rzucić w ogień Bożej miłości wszystkie Twoje niedoskonałości, całą grzeszną przeszłość. Nie wahaj się!

„Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom, jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łask z nieskończonego miłosierdzia Mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie Moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu” – zapisała w „Dzienniczku” słowa Pana Jezusa św. s. Faustyna.

Jak ją odmawiać? Na początku: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Wierzę w Boga…
Na dużych paciorkach (1 raz)
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.
Na małych paciorkach (10 razy)
Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Na zakończenie (3 razy) Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

Nowenna Pompejańska

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich trzech części różańca wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy: Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, na końcu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym zawołaniem do Matki Bożej: Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Znany jest fakt ukazania się Matki Bożej nieuleczalnie chorej Fortunatynie Agrelli, do której powiedziała:
„Za każdym razem, gdy chcesz uzyskać ode mnie jakaś łaskę, odpraw na mają cześć trzy nowenny błagalne, odmawiając 15 tajemnic mojego różańca, a potem odpraw trzy nowenny dziękczynne”.

Po odprawieniu nowenny Fortunatyna Agrelli została cudownie uzdrowiona. Był to początek nabożeństwa, które polegało na odmawianiu przez 54 dni całego różańca, zwanego „Nowenną nie do odparcia”.

>>>Jak odmawiać Nowennę Pompejańską? Instrukcja

Jezu, Ty się tym zajmij

Czasem rzeczywistość nas przerasta. Mamy problemy w pracy, szkole lub w życiu rodzinnym. Nie potrafimy odpowiednio zająć się naszymi sprawami. Pozostaje zwrócić się do Jezusa.

Kiedy do ojca Pio przychodziły tłumy, mówił: – Idźcie lepiej do ks. Dolindo! Mistyk z Neapolu zostawił modlitwę, którą polecił mu zapisać sam Jezus.

Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczami w duszy: „Jezu, Ty się tym zajmij!”. Czyń tak za każdym razem! Czyńcie tak wszyscy, a ujrzycie wielkie, nieustające i ciche cuda! Daję wam słowo, na moją miłość – powiedział Jezus ojcu Dolindo Ruotolo w latach czterdziestych XX w.

„Jezu, Ty się tym zajmij” to idealna modlitwa w stresie i niepowodzeniach. Jej skuteczność potwierdza wiele świadectw, ale warto przekonać się samemu, jak wielki pokój w sercu potrafi dać i przyczynić się do poukładania nawet tych najtrudniejszych spraw.

>>>Niezwykła modlitwa: Jezu, Ty się tym zajmij!

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.