• Słowo Pana na nadchodzący tydzień: „Pan jest moją mocą i źródłem męstwa! Jemu zawdzięczam moje ocalenie. On Bogiem moim, uwielbiać Go będę, On Bogiem ojca mego, będę Go wywyższał.”(Wj 15,2)

Kolejne nowe parafie w Polsce

 
 
 

W ostatnim czasie Jego Ekscelencja ksiądz biskup Adam  Rosiek – Pierwszy Biskup Kościoła, erygował kolejne trzy parafie w Polsce. Na prośbę wiernych ustanowił parafie w Rybniku, w Cieszynie oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim. We wszystkich tych miejscowościach parafie mają już  lub będą miały swoje miejsce kultu w postaci kaplicy parafialnej.

“Modlimy się i pracujemy, to jest nasza podstawowa powinność kapłańska w codziennym świadectwie wobec wiernych.  Wzorem ma być dla nas niezmiennie postać Apostoła Narodów, który nie wstydził się i nie wzdragał by podejmować trud pracy fizycznej. W ten sposób nie stawał się ciężarem dla nowych – tworzonych gmin chrześcijańskich. To ten kierunek jest wyznacznikiem naszego działania na peryferiach Kościoła. Kapłan nie ma być ciężarem dla wiernych ale ma być świadkiem Chrystusa – powiedział ksiądz biskup.” 

Leave a reply

Your email address will not be published.