• Słowo Pana na nadchodzący tydzień

    • “I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa.” (Flp 3,8)

    • Kapłańskie Dni Skupienia

    • „Wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu , w miłości , w wierze i w czystości „ ( 1 Tm 4,12)

Słowo Pana na nowy tydzień

 
 
 

” Twardo stój przy swym przekonaniu i jedno miej tylko słowo!  Bądź skory do słuchania, a odpowiadaj po namyśle!” Syr 5,10-11 

W imię Boże rozpoczynamy nowy tydzień naszego życia. Tydzień który jest darem z niebios, bez względu na to jak go przeżyjemy. Ta uwaga jest o tyle ważną ,że tak często nie uświadamiamy sobie faktu niekończącego się cudu , jakim jest dar życia, który otrzymujemy od Boga. Brak tej świadomości prowadzi do wielu błędów, które popełniamy ale i do nieszczęść. Dlatego biorąc w rękę święty różaniec, biorąc Pismo Święte rozpoczynamy ten tydzień przyjmujemy napomnienie od Pana, byśmy stawiali każdy krok wraz z myślą o Bogu. Twardo stąpając po ziemi ale bez lęku przed światem i tym co może nas spotkać. Bowiem cokolwiek spotka nas w tym tygodniu to Bóg jest z nami i Jego Słowo będzie naszą tarczą i nadzieją . My zaś uczmy się słuchania , wsłuchujmy się w Boga, mniej mówmy a kiedy już zabieramy głos, mówmy z rozwagą i po namyśle.  Pięknego tygodnia. Niech Wam Bóg błogosławi.

Biskup Adam Rosiek

Leave a reply

Your email address will not be published.