Nie wstydźmy się chrześcijaństwa, nie wstydźmy się chrześcijańskich i katolickich zasad moralnych

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w całej Polsce odbył się w znacznie większej ilości miast niż w minionych latach. Same marsze przybrały również inny charakteru, już nie były to przemarsze przypominające swym charakterem atmosferę spaceru czy pikniku . Tegoroczne Marsze stały się wyraźną manifestacją w obronie zasad moralnych i wartości jak również tradycji, które stają się z każdym dniem coraz bardziej zagrożone. Przykładem tego zagrożenia niech będzie sobotni marsz równości w Warszawie przy okazji którego zostały jakże diabolicznie zaatakowane wartości religijne – chrześcijańskie i katolickie.
 
Można się jedynie domyślić ,co stanowiło pokłosie tak lekceważących i bluźnierczych postaw wyeksponowanych w sobotnim marszu. Tegoroczny marsz rodzin przeszedł pod hasłem : “Seksedukacja to deprawacja”. Ma to związek z zapowiedziami wprowadzenia w szkołach w stolicy edukacji seksualnej według standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Te standardy przewidują m.in. kształtowanie u 12-latków “umiejętności negocjowania i komunikowania się w celu uprawiania bezpiecznego i przyjemnego seksu”.
 
Być może to, co dziś dzieje się w Polsce – także ostatnie homoparady z bluźnierczymi parodiami Mszy św. (w Warszawie) i procesji Bożego Ciała (w Gdańsku) – wywołały tak ogromną mobilizację ludzi w obronie chrześcijańskich i katolickich wartości rodziny, do czego mają konstytucyjne i niezbywalne prawo.
 
Mamy prawo głośno powiedzieć , czego nie akceptujemy w naszej przestrzeni publicznej i społecznej. Przy pełnym poszanowaniu praw mniejszości do wyrażania własnych zasad , pragniemy tymi Marszami powiedzieć , że nie godzimy się na to by mniejszość narzucała nam pewne standardy i w taki sposób obrażała nasze uczucia religijne i szydziła z wielowiekowej tradycji wychowania w małżeństwie i rodzinie .
 
Rodzice, musimy się obudzić!
 
Wielu rodziców swych dzieci, podpisywało się wczoraj pod apelami do samorządowców o ochronę dzieci przed stopniowym wprowadzaniem do szkół ideologii LGBT+. Składali też podpisy na wielkim billboardzie z wydrukowanym fragmentem apelu.
 
Chcemy ochraniać nasze dzieci i bronić je przed źle poprowadzoną seksualizacją. “Jesteśmy za życiem i za rodziną”. To najczęstsze hasła jakie dało się widzieć na transparentach. Musimy jako rodzice obudzić się i zaktywizować. Nie możemy być bierni. Nie wszystko co widnieje pod sztandarami organizacji światowych, nawet tak ważnych jak Światowa Organizacja Zdrowia, musi być bezpieczne i dobre dla nas, dla naszych dzieci i naszych rodzin. Nie musi być bezpieczne dla zdrowia fizycznego ale i duchowego, dla postaw moralnych naszego narodu.
 
Nieodpowiedzialne wprowadzanie, złych – w naszej ocenie- standardów Światowej Organizacji Zdrowia do szkół jest wielkim zagrożeniem. Jeśli kochamy nasze dzieci, jest naszym obowiązkiem, żeby je ochraniać przed wszelkim złem . Ta sfera życia wymaga bardzo odpowiedzialnej edukacji . Zgadzamy się z tym, ale ta edukacja musi być prowadzona w sposób odpowiedzialny, delikatny a zarazem musi być pozbawiona wszystkiego co fałszuje obraz rzeczywistości i nadmiernie eksponuje zachowania, które stanowią zaledwie margines życia ludzkiego. Bez tak poprowadzonej edukacji naszych dzieci i młodzieży , która będzie prowadziła do chęci zdrowego rozwoju w zakresie przyszłego budowania związków małżeńskich, opartych na relacji mężczyzny i kobiety, nie możemy nawet marzyć o rozwoju naszego narodu, naszej Ojczyzny w tym i przyszłych pokoleniach Polek i Polaków .
 
Prosimy więc władze samorządów by przemyślały , robiąc również rachunek moralnych zysków i strat , co przyniesie nam jako narodowi bezmyślne naśladowanie postaw i “zasad” świata zachodniego, które w tak wielu dziedzinach doprowadziły do ogromnego upadku moralnego współczesnej cywilizacji zachodniej. Nie wstydźmy się chrześcijaństwa, nie wstydźmy się chrześcijańskich i katolickich zasad moralnych to one zawsze były gwarantem przetrwania rodziny, narodów . Szanując innych nie dajmy zamknąć drzwi Europy i naszej Ojczyzny przed Chrystusem i tym wszystkim co przyniósł światu wraz z najcenniejszym darem odkupienia.
 

                                                                                                                               Bp Adam Rosiek

 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.