• Słowo Pana na nadchodzący tydzień: „Pan jest moją mocą i źródłem męstwa! Jemu zawdzięczam moje ocalenie. On Bogiem moim, uwielbiać Go będę, On Bogiem ojca mego, będę Go wywyższał.”(Wj 15,2)

Czy Kościół to jaskinia zbójców ?

 
 
 

Trudno w dzisiejszych mediach dotrzeć do choćby jednej  informacji dotyczącej pozytywnej działalności Kościoła Chrystusowego. Niemal na wszystkich Portalach informacyjnych, rozpoczynając od tego z Watykanu a kończąc na najbardziej antyklerykalnych, widnieje mnóstwo informacji dotyczących grzechów i przestępstw, których dopuścili się i dopuszczają duchowni w Kościele. Bez wątpienia są to straszne historie, wymagające natychmiastowych działań ze strony odpowiedzialnych za to instancji w Kościele. Jest to ogromny problem, wymagający definitywnych rozwiązań, ukarania winnych

Martwi mnie jednak również coś innego. Za grzechy i przestępstwa, tak przestępstwa, bo pedofilia jest koszmarnym przestępstwem, za który należy karać nie tylko kanonicznie,  ale i cywilnie, muszą odpokutować ci, którzy się ich dopuścili. Muszą ponieść odpowiedzialność ci, którzy je ukrywali, ale na miły Bóg nie zapominajmy przy okazji o całej reszcie duchowieństwa i wiernych, którzy żyją i potrzebują codziennego Słowa Bożego. Potrzebują pokrzepienia.

Nie zapominajmy o setkach tysięcy kapłanów, którzy każdego dnia przykładają rękę do pługa Bożego by orać Bożą rolę. Nie zapominajmy o milionach prześladowanych za wiarę, o tysiącach, którzy każdego roku oddają życie za Chrystusa.

O tym, dziwnym trafem,   świat milczy. Nie ma żadnych, nawet najmniejszych wzmianek na paskach medialnych i jakże niewiele na naszych katolickich Portalach.

Kościół jest grzeszny w swej strukturze ludzkiej, ale jest cierpiący i święty. Jeżeli zaczniemy budować obraz Kościoła, jako jaskinię zbójców, którzy czyhają tylko na niewinność naszych dzieci i młodzieży to dokąd dojdziemy. Proszę i zachęcam by przy pełnej powadze, zachować sprawiedliwy umiar i nie dawać się ponosić emocjom tych, którym zależy na burzeniu Chrystusowego Kościoła.

Wiemy, że “bramy piekielne go nie zwyciężą”, ale czy my chcemy być tymi, którzy poprzez manipulacje dołączą się ,w sposób może nawet nieświadomy, do prześladowców Kościoła?   Kościół nie potrzebuje odnowy. Odnowy potrzebują dzisiaj ludzie żyjący w tym szalonym świecie, przepełnionym złem i zakusami szatana. Tymi ludźmi są również duchowni, na których zły czyha ze zdwojoną siłą. Dlatego postawmy zaporę złu na całym świecie, postawy zaporę przed złem w naszej Ojczyźnie, ale jednocześnie nie zapominajmy o świętej Ewangelii, o czynionym dobru, o świętości kapłanów, o świętości matek i ojców, którzy każdego dnia walczą z przeciwnościami by dobrze wychowywać swoje dzieci. Nie dajmy się manipulować. Zło dobrem zwyciężajmy w każdym dniu naszego wspólnego życia.

Kościół jest dziełem Chrystusa i nawet najbardziej wyrafinowane zabiegi szatana go nie zwyciężą. Kościół jest święty i jako taki nigdy nie będzie jaskinią zbójców.

Warto więc nie ulegać „modzie” bezmyślnego krytykanctwa ale wziąć różaniec w rękę i prosić Maryję, by pomogła oczyścić to wszystko co wymaga naprawy, by pomogła ofiarom tych wielkich dramatów, ale by również przepędziła z nad Kościoła chmury zła , które zasłaniają nam światło naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

 

Leave a reply

Your email address will not be published.