Wernisaż wystawy prac Jacka Hajnosa OP “Everyman – Hiob”

Wernisaż wystawy prac Jacka Hajnosa OP “Everyman – Hiob” do książki Adama Szustaka OP “Targ zamknięty” – 24. Listopada 2018 r. godz. 19:30 – krużganki kościoła oo. Dominikanów w Krakowie.

Artysta-grafik Jacek Hajnos OP i wydawnictwo RTCK zapraszają na wernisaż wystawy pt.: “Everyman – Hiob” w najbliższą sobotę (24. listopada) do Krakowa.

Zaprezentowany zostanie cykl prac Jacka Hajnosa, które przygotował do najnowszej książki Adama Szustaka OP pt.: “Targ zamknięty”. Obrazy, zainspirowane historią Hioba, jak zawsze w twórczości Jacka – poruszają problemy współczesnego człowieka.

Motywem przewodnim książki “Targ zamknięty” jest zaproszenie do porzucenie handlu z Bogiem, aby zrobić przestrzeń dla tego co najcenniejsze: dla relacji opartej na wolności!

To pierwsza nowa wystawa tego utalentowanego artysty, od kiedy wstąpił do zakonu. Wernisaż odbędzie się w krużgankach kościoła oo. Dominikanów w Krakowie (ul. Stolarska 12). Rozpoczęcie o godz. 19:30.

 

Jacek Hajnos – rysownik, malarz, grafik, laureat dziesiątek konkursów w Polsce i zagranicą, autor książki-albumu “Różnica”, tym razem zainspirowany nauczaniem swojego współbrata – o. Adama Szustaka, stworzył cykl, który zaskakuje i stawia trudne pytania o kondycję współczesnego człowieka w odniesieniu do Boga.

Na wystawie pojawią się dodatkowe grafik, niepublikowane w książce, przygotowane specjalnie na wernisaż.

Artysta i wydawca książki zdecydowali wystawić oryginały prac na licytację, z której dochód w całości zostanie przekazany na rzecz jednej z fundacji. Pracę będzie można licytować w internecie już od dnia wernisażu.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.