Adwent z perspektywy duszpasterskiej

Jak trafnie napisał w swoim wpisie parafialnym Proboszcz Rybnika ks. Wojtek Grzesiak , Adwent to nie tylko cztery świece, to nie tylko kalendarz adwentowy , to nie  ten wyraz komercji i marketingu  zawierający się w piosence “christmas time”. Adwent to liturgiczne oczekiwanie i uświadamianie sobie o powtórnym przyjściu Pana Jezusa.

Dlatego przeżyjmy ten czas Adwentu w duchu wiary, bo to jest jego istota. Weźmy na duchowy warsztat treść listu pasterskiego z którym na rozpoczęcie Adwentu zwraca się do nas nasz Pasterz J.E. Ks. Biskup Adam Rosiek – Pierwszy Biskup Kościoła.
W każdej z naszych parafii  czas Adwentu będzie miał wyjątkowo charakter liturgicznej refleksji i modlitwy. Nie sposób podać tutaj programu wszystkich celebracji parafialnych , znajdziecie go na stronach naszych parafii. Tutaj pragniemy zapowiedzieć program celebracji w Kaplicy Biskupiej Najświętszego Sakramentu.
Zapraszamy na Msze Święte i Roraty. już od pierwszej niedzieli Adwentu. Od  16 grudnia będziemy celebrować  Nowennę do Dzieciątka Jezus w intencji Kościoła, naszej Ojczyzny, naszych Rodzin i wszystkich stanów ( matek, ojców, dzieci i mlodziezy)
✝️Pierwsza Niedziela Adwentu 03.12. 2023 – Msza Święta o godzinie 11:00
❤ Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 20.00 a w soboty o godzinie 09.00 rano.
✝️Druga Niedziela Adwentu 10.12 – Msza Święta o godzinie 11:00
❤Roraty, wtorek 12.12. 2023  o godzinie 20:00
🙏REKOLEKCJE ADWENTOWE W SIECI 15-17.12. 2023  – prowadzone z Kaplicy Biskupiej. Poprowadzi je w tym roku ks. Wojtek Grzesiak – Proboszcz z Rybnika.
✝️Trzecia Niedziela Adwentu 17.12. 2023  – Msza Święta o godzinie 11:00 i zakończenie Rekolekcji Adwentowych
✝️Czwarta Niedziela Adwentu 24.12. 2023  – Msza Święta o godzinie 11:00
💓💓UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA PASTERKA rozpoczynająca uroczystość Bożego Narodzenia   o godzinie 22:00💓💓

 Okazja do spowiedzi świętej każdego dnia przed każdą Mszą Świętą.

Przyjdź Panie Jezu, świat na Ciebie czeka…Marana Tha –

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.