Modlitwa wypominek . Zapraszamy do wspolnej modlitwy

Czym są wypominki i czy modlitwa za zmarłych to nie wymysł duchowieństwa ?Otóż, wypominki są modlitwą za zmarłych z naszych rodzin: rodziców, krewnych, przyjaciół współmałżonków, dzieci, znajomych jak również tych o których inni zapomnieli. Modlitwa ta odmawiana jest :

 1. codziennie przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych w wypominkach jednorazowych  lub
 2. raz w tygodniu przez okres całego roku w wypominkach rocznych.

Modlitwa wypominków w takiej formie  jest praktykowana w Kościele od II wieku, a od III wieku Kościół modli się za zmarłych w czasie Eucharystii.

Dzisiejsze wypominki, tak jak wiele zwyczajów kościelnych, mają początek w starożytnej liturgii. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wspominkowych, a następnie odczytując je w świątyni podczas modlitwy w ten sposób wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia. Stopniowo przyjęła się też znana do dzisiaj praktyka odprawiania Mszy Świętych za zmarłych pokutujących w czyśćcu.

Podczas każdej Eucharystii, Kościół modli się za wszystkich, którzy odeszli z tego świata: Pamiętaj także o naszych zmarłych braciach i siostrach i o wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Dopuść ich do oglądania Twojej światłości (II Modlitwa Eucharystyczna). Błędne jest zatem i zupełnie niepoprawne potoczne określenie dusze, o których nikt nie pamięta, za które się nikt nie modli, które znikąd nie mają ratunku – takich dusz nie ma. Kościół nieustannie powierza w modlitwie zmarłych, którzy należeli za życia do danej wspólnoty, a także tych, których wiarę znał jedynie sam Bóg: Pamiętaj o tych, którzy odeszli z tego świata (…) oraz o wszystkich, których wiarę jedynie Ty znałeś (I Modlitwa Eucharystyczna). I to tutaj właśnie, po raz kolejny, objawia się to heroiczne wyznanie wiary w miłosierdzie Boże względem zmarłych. To ono jest w stanie uratować także takiego człowieka, który, choć według naszego rozeznania jest daleki od miłości Bożej, nie ma zamkniętej drogi do życia wiekuistego w ojczyźnie niebieskiej.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Zmarłych. Dodajmy do pamięci Księgi życia w modlitwie wypominkowej imiona naszych zmarłych bliskich .
Wypominki  można składać :
w kaplicach  podczas Mszy Świętych oraz wysyłać drogą e mailową na adres e mailowy parafii.
W kaplicy biskupiej Najświętszego Sakramentu  możemy złożyć  wypominki wypełniając poniższy formularz :
Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną przy tej okazji, które będą wsparciem w utrzymaniu naszych miejsc kultu
Msza święta w uroczystość Wszystkich Świętych w kaplicy biskupiej
o godzinie 11.00
a we Wspomnienie Wszystkich zmarłych
o godzinie 11.00 , 15.00 oraz 20.00


  Wysyłając powyższy formularz, wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Portal KKN-POLAND.COM.PL moich danych osobowych zgodnie z zapisami ustawy o RODO , wyłącznie do celów związanych z realizacją zapytania .


  FORMULARZE PŁATNOŚCI :

  1.  Ofiara wypominki . Kliknij na poniższy link

  OFIARA WYPOMINKOWA

  Tutaj zamówisz intencję Mszy świętej – Kliknij proszę

  OFIARA NA MSZĘ ŚWIĘTĄ

   

  Facebooktwitteryoutubeinstagram
  Facebooktwitter

  Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.


  *


  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.