Krzyż Zasługi od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla naszych Ratowników ze Śląskiej Misji Medycznej KKN

Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach wystąpił do Prezydenta RP z wnioskami o nadanie Srebrnych Krzyży Zasługi dla naszych 25 ratowników medycznych, w tym sześciu płci pięknej. Uczestniczyli oni, jako wolontariusze, w akcji pomocowej dla uchodźców ukraińskich w początkowej fazie wojny na Ukrainie. 17 lutego, w Przemyślu, wyróżnieni przez prezydenta Andrzeja Dudę, odbiorą państwowe odznaczenia.

Nasi ratownicy wspomagali Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Prowadziło ono punkty pomocy medycznej m.in. przy przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu oraz w przemyskim dworcu PKP.

Nigdy dotąd prezydent RP nie przyznał tylu odznaczeń ratownikom medycznym – podkreśla Marek Janowski, rzecznik przemyskiego Pogotowia. – Wnioskowaliśmy o Srebrne Krzyże, prezydent Andrzej Duda zdecydował odznaczyć Brązowymi Krzyżami 57 ratowników z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu i naszego, przemyskiego Pogotowia.

„Ratownicy, w równym stopniu zareagowali na potrzebę niesienia pomocy wszystkim tym, którzy tej pomocy w tym czasie potrzebowali. Ich pełna poświęcenia, bezinteresowna służba drugiemu człowiekowi jest godna naśladowania i warta wyróżnienia” – podkreślił we wniosku Łukasz Pach. Gratulujemy Pani Barbarze  – dyrektor Śląskiej Misji Medycznej, która bierze udział we wszystkich konwojach pomocy oraz księdzu Wojciechowi Grzesiakowi Ratownikowi i Kaplanowi który wraz z całym zespolem zawsze jest na pierwszej linii pomocy.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.