Pan Jezus w białostockiej stajence …

Czas wakacji to niekoniecznie czas wypoczynku dla kaptanów z Katolickiego Kościoła Narodowego. Widzimy to na każdym kroku widząc Pierwszego Biskupa Kościoła w ciągłym działaniu apostolskim i misyjnym. Jeżdżącego i głoszącego Ewangelię już nie tylko w Polsce, ale i w Europie.  Ta aktywność widoczna jest również w działaniu duchowieństwa KKN. Podczas dwudniowego pobytu z Promyczkami Świętego Charbela na Mazurach, Padre Jarek postanowił odwiedzić naszą rodzącą się w wielkich bólach wspólnotę w Białymstoku. Te bóle są powodowane nie brakiem wiernych, małą wiarą czy brakiem aktywności duszpasterskiej, ale nieprzejednanym oporem władz miasta Białystok. Przez ostatnie cztery lata Ks. Biskup dołożył wielu starań by Białystok miał godne miejsce na sprawowanie kultu Bożego. Jak na tę chwilę odpowiedź ze strony władz miasta jest ciągle ta sama : miasto nie dysponuje godnym miejsce by je przekazać na cele kultu religijnego.

Dlatego z pełną akceptacją i błogosławieństwem księdza Biskupa Adama Rośka  – Pierwszego Biskupa Kościoła, ksiądz Emil Ostaszewski , posiadający misję budowania Parafii ale również będący misjonarzem postanowił własnymi silami  wyremontować ocalałą w pożarze część budynku gospodarczego. Budynek ten przed pożarem był małą stajenką wraz z przyległymi pomieszczeniami gospodarczymi.  

Właśnie tam, od niemal roku, każdego dnia ks. Emil sprawuje Mszę świętą. Pan przychodzi do nas każdego dnia, jak wtedy przed dwoma tysiącami lat w Betlejem. Przychodzi do nas w stajence, by nas napełnić swymi łaskami. Prosimy Pana o skruszenie serc zatwardziałych by nasze dzieci mogły przyjąć Pana Jezusa w nieco lepszych warunkach.  

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.