Wizyty duszpasterskie we wspólnotach trwają przy zachowaniu reżimu pandemii

 
 
 

Wizyta duszpasterska , zwana kolędą , kojarzy się w naszej współczesnej świadomości dość często w sposób niewłaściwy. Księdza po kolędzie traktujemy  jak inkasenta od energii elektrycznej, wody czy gazu. Kogoś kto oczekuje byśmy mu zapłacili za wyświadczoną usługę .

Czy tak jednak jest?

Pewnie wielu duchowników przez dziesiątki lat “pracowało  pilnie” na taką właśnie opinię . Nie oznacza to jednak,że wszyscy duchowni oczekują od nas byśmy dawali im cokolwiek . Wizyta duszpasterska jest czasem modlitwy w naszym domu. Kapłan przychodząc do nas przynosi nam Boże błogosławieństwo tak bardzo nam potrzebne. Potrzebne naszym dzieciom i całym naszym rodzinom.  Nie zapominajmy o tym.

To jest ten właściwy i jedyny motyw i chęć bycia z Wami w Waszych domach.

Odwiedzając i błogosławiąc rodziny spotykamy i takie , które obejmujemy stałą opieką nie tylko duchową ale i organizujemy pomoc materialną dla tych rodzin. Znam wielu kapłanów, którzy widząc ludzką biedę nie tylko nie odważy się przyjąć tzw koperty ale często pozostawi część ofiar złożonych na ich ręce w innych domach.

Modlitwa w Waszych domach odprawiona z głęboką wiarą może odmienić również ciężki los.

Budzi wiarę a wiara przywraca nadzieję , która rodzi miłość . Ktoś powie : to tylko słowa ale czy tak jest na prawdę ??  Uwierz i przekonaj się sam.

W tym roku wizyta duszpasterska odbywa się , jak w latach minionych po wcześniejszym zaproszeniu e mailowym lub telefonicznym . Prosimy o kontakt z naszymi kapłanami służacych na terenie Polski lub o kontakt z Kurią Biskupią, gdzie uzyskamy szczególową informację dotyczącą wizyty duszpasterskiej. Wizyta kapłana wiąże się z koniecznością zachowania wszelkich zasad sanitarnych ( maseczka, dystans , dezynfekcja) .

Telefon do Kurii Biskupiej : +48 535 044 711

 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Leave a reply

Your email address will not be published.