Międzynarodowe kolędowanie w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia

Wczoraj wieczór poetycko kolędowy z kaplicy biskupiej Najświętszego Sakramentu w Kurii Biskupiej a dzisiaj Międzynarodowy Wieczór kolędowania poprowadzony i zainicjowany przez Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej  Padre Jarka.

W Sanktuarium zebrała  się , dozwolona przepisami sanitarnymi, grupa wiernych i wykonawców części polskiej dzisiejszego kolędowania. Wieczór poprowadził Padre Jarek który do wspólnego kolędowania oprócz obecnych we Florencji zaprosił przedstawicieli i przyjaciół z Italii z kilku regionów Włoch. Pozdrowili widzów i słuchaczy rownież przedstawiciele Polonii francuskiej oraz przesympatyczna rodzina z Wietnamu. Kolędę w języku hiszpańskim wykonał ksiądz Wojtek – Proboszcz z Rybnika wraz z żoną Basią. Ksiądz Wojtek jest misjonarzem, który wraz z panią Basią przez kilka lat służył jako duszpasterz i medyk w Paragwaju w Misji Katolickiej Kościoła. Wszyscy z którymi łączył  się Padre Jarek  za pośrednictwem komunikatora , oprócz pozdrowień wykonywali kolędę.

W koncercie wziął udział rownież Pierwszy Biskup Kościoła, który połączył się z Florencją , przekazując jeszcze raz życzenia i pozdrowienia wszystkim . Na koniec swojego połączenia,  nawiązał do pięknej tradycji kultywowanej przez lata przez papieża Jana Pawła II, i wykonał pastorałkę ” Oj Maluśki, Maluśki” . Refren śpiewali wszyscy obecni w sanktuarium. Ksiądz Biskup podziekowań Padre Jarkowi za piękną inicjatywę duszpasterską za podjęcie kolędowego wyzwania, które ksiądz Biskup wczoraj rozpoczął oraz udzielił wszystkim błogosławieństwa.

To były piękne chwile, które z pewnością wpisują się złotymi zgłoskami w tegoroczne święta.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.