Sanktuarium i Pustelnia rosną dzięki wielkiej łasce Bożej i Waszej pomocy

Pomimo fatalnej aury – zimna i deszczu – we Florencji koło Iłży trwają intensywne prace budowlane i wykończeniowe przy pustelni i świątyni – pięknym dziele będącym darem dla Matki Bożej oraz św. o. Charbela.

W pustelni prowadzone są one w celi, do której już niebawem, bo 24 października, uroczyście wniesione zostaną relikwie i figura św. Charbela oraz gdzie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Trzeba jeszcze odpowiednio przygotować ściany, by były takie same, jak w pustelni w Annaya – o ciemnej barwie. Ten kolor to skutek osmolenia przez palącą się lampę oliwną, której używał św. Charbel.
Prace trwają również przy budowie świątyni, która będzie sanktuarium dla Matki Bożej Wniebowziętej, nazywanej już przez wielu Matką Bożą Dobrego Początku. Dzisiaj zdjęto już stemple. Ksiądz Kustosz Padre Jarek  nie ukrywa radości, bo będzie to zapewne piękna świątynia. Aby była całkiem gotowa, trzeba jednak jeszcze dużych nakładów.
Jak zawsze, podczas każdej Mszy św. Padre Jarek  modli się za ofiarodawców oraz tych, którzy chcieliby jeszcze wesprzeć to dzieło i zostać wpisanymi do Białej Księgi Ofiarodawców, która znajdzie się pod ołtarzem. Będzie tu bowiem trwać modlitwa za wszystkich dobroczyńców za ich życia oraz po śmierci.
Przypominamy, że w Mszach św. Można uczestniczyć również każdego dnia, gdyż transmitowane są o godz. 19. w języku włoskim i o 20.30 – polskim. W niedziele Eucharystia również o godz. 11. W październiku o godz. 19.45 odmawiany jest Różaniec.
24 października Pustelnia w jakiejś części rozpocznie życie – można by powiedzieć, że św. Charbel będzie już na zawsze u siebie czekając na innych. Kolejne pomieszczenia pustelni oraz świątynia będą udostępniane etapami. Miejmy nadzieję, że będzie to możliwe w przyszłym roku; wtedy to również zostanie przywieziony z Italii obraz Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku.
Przypomnijmy, że pustelnia oraz świątynia będzie identyczna jak w obiekty w Annaya w Libanie, gdzie żył i umarł św. Charbel. Jest jej – jedyną na całym świecie – dokładną repliką.
Ofiary na budowę można wpłacać na konto podane na portalu www.padrejarek.pl, które przypominamy poniżej:
odbiorca – Kaplica dla Maryi;
konto: 93 1090 2398 0000 0001 4395 8130;
tytuł przelewu: ofiara na budowę kaplicy dla Matki Bożej.
z zagranicy : konto IBAN : PL93 1090 2398 0000 0001 4395 8130

Kod SWIFT : WBKPPLPP
Kod BIC : WBKPPLPP

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.