Oto wstępujemy do Jeruzalem

“Panu Bogu swemu będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz” (Mt 4, 10)

“Oto wstępujemy do Jeruzalem –  powiedział Chrystus do Apostołów – a Syn człowieczy zostanie wydany arcykapłanom i uczonym w Piśmie. I wydadzą Go  poganom na wyszydzenie, ubiczowanie i ukrzyżowanie, a trzeciego dnia zmartwychwstanie  (Mt 20, 18).   Zapowiadając w ten sposób swoją bolesną mękę, Chrystus chciał  nie tylko przygotować Apostołów na wszystko co najgorsze, ale równocześnie chciał ich pouczyć, że nie ma zbawienia bez cierpienia.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, słyszymy teksty o kuszeniu Chrystusa . Ewangelia mówi o ; pokusie chleba, pokusie wielkości i sławy oraz o pokusie władzy. Szatan próbował kusić Chrystusa dziecinnie rozumując, że odniesie zwycięstwo. Kościół chce nas przekonać, że nie ma ludzkiego życia  bez pokus. Św. Ignacy Loyola  swego czasu mówił; “Jeśli szatan kusił   Chrystusa, twojego wodza, to ty myślisz, że ciebie, zwykłego szeregowca, pozostawił bez pokus “.  Wszyscy jesteśmy zdani na pokusy. Ważne  jak postępujemy, aby nas nie zwyciężyły.

W Środę Popielcową kiedy mieliśmy głowy posypane popiołem, usłyszeliśmy prawdę; “Prochem jesteś  i w proch się obrócisz”. Trzeba nam tą prawdą żyć, aby opierać się  szatańskim pokusom. Jezus broniąc się przed  wyrafinowanymi pokusami, które podsuwał mu demon, posługiwał się  Słowem Bożym.  Ono było Jego orężem. Moc Boża w nim zawarta i posłuszeństwo Bogu były źródłem mocy i zwycięstwa Chrystusa. Żyjmy dla Boga, służmy Bogu i wielkość Boga rozsławiajmy tam, gdzie  Boża Opatrzność nas stawia.

Z darem modlitwy za zarozumiałych i pysznych,-

bp Andrzej

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.