• Słowo Pana na nadchodzący tydzień

    • “I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa.” (Flp 3,8)

    • Kapłańskie Dni Skupienia

    • „Wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu , w miłości , w wierze i w czystości „ ( 1 Tm 4,12)

Homilia na XX Niedzielę Zwykłą – 18 sierpnia 2019

 
 
 
Drodzy Bracia i Siostry.Słuchając dziś Ewangelii możemy odnieść wrażenie że Jezus chce uczniów i nas wyprowadzić z błędu.Myślicie ze przyszedłem światu dać pokój i ład?
Otóż nie, wojnę i rozłam.Jak to jest? Rodzi się pytanie w naszych głowach przecież wszędzie słyszymy że nauka Mistrza z Nazaretu to nauka miłości i pokoju?I tak jest .Jezus jest miłością.Co więc miał na myśli wypowiadając te słowa?Chrystus Jest Bogiem . Wie wszystko.Wiedział że Jego nauka przyniesie rozłam, sprzeciw niektórych umysłów i środowisk ludzkich.Jesteśmy tego świadkami dziś.
Kiedy to nauka Jezusa napotyka na wielki opór i wręcz nazywana jest krzywdzącą i nietolerancyjną.Chce się naukę Boga odwrócić, przerobić dla swojej wygody.
Ale mówię wam nie da się przerobić odwiecznych praw natury i Boga.
Wszyscy wiemy jak wygląda trójkąt piramidy z Egiptu.Stoją na solidnym fundamencie, solidnej podstawie.
Takim fundamentem w Kościele jest  Słowo Boga magisterium kościoła stoi na solidnym fundamencie Chrystusowej nauki.Jednak niektórzy chcieliby postawić ten trójkąt do góry nogami .
Sam z siebie nie ustoi, upadnie wiedzą o tym gdyż nauka ich jest złudna chwilowa.
Próbują podpierać ten przewrócony trójkąt z każdej strony jakimiś drągami, obietnicami pustymi hasłami i dzięki temu te zło będzie stało chwilę dłużej ale wyrok jest podpisany prawa natury są nieubłagane i tak i tak upadnie tak jak każde zło upada bo niszczy samo siebie zżera samo siebie.Jedynym źródłem miłości i dobroci jest Bóg nie ma innego.
Wszyscy wiemy że na świecie jest nie tylko kościół rzymsko-katolicki ale są różne kościoły jedne są bliżej Boga drugie dalej ie o tym dziś rzecz. Otóż kochani moi te podziały które dokonały się na przestrzeni wieków nie służą dobru podział to podział nigdy nie przynosi nic dobrego.I tak wojna kto ważniejszy kto silniejszy przenosi się do naszych domów.Wszak zdarza się że Bóg rozpala serca miłością ludzi którzy należą do dwóch różnych kościołów.I zaczyna się sprzeciw rodziny i pytanie jak wychować dzieci w której dominacji?Bywa że taka miłość nie przechodzi próby czasu.Presja otoczenia jest za duża.Są jednak przypadki w których miłość  się ostaje i ludzie żyją w zgodzie potrafią dojść  do porozumienia.Różnorodność jest piękna i ciekawa ale nigdy nie może zastąpić Boga.AMEN.

Leave a reply

Your email address will not be published.