Dlaczego Katolicki Kościół Narodowy nie jest w Unii Utrechckiej Kościołów Starokatolickich?

Dlaczego Katolicki Kościół Narodowy nie jest w Unii Utrechckiej Kościołów Starokatolickich?
Dlatego, że nie jest kościołem starokatolickim a katolickim, spójnym z doktryną z Kościołem Rzymskokatolickim.
W Unii Utrechckiej zachodzą znaczne zmiany doktryny związanej z kapłaństwem kobiet (przyjęte jako reguła w wielu krajach) oraz związane z regulacją sakramentalną związków jednopłciowych. W Polsce głównym reprezentantem starokatolickiej Unii Utrechckiej jest Kościół Polskokatolicki i Kościół Starokatolicki Mariawitów.
Katolicki Kościół Narodowy jest otwarty ekumenicznie na spotkanie, modlitwę i dialog z każdą z chrześcijańskich wspólnot – starokatolickich, ewangelickich, baptystycznych, metodystycznych itd…
Jednakże mocno broni własnej doktryny – katolickiej konfesji, w tym w sposób szczególny małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety oraz kapłaństwa ex traditione przeznaczonego dla mężczyzn i szczególnej roli Biskupa Rzymu jako następcy świętego Piotra, skały na której został zbudowany Kościół Chrystusowy .
Katolicki Kościół Narodowy, zachęca kapłanów do wyboru drogi według wskazań Apostoła Narodów świetego Pawła. Dlatego duchowni w Kościele mają wybór życia w celibacie, wyłącznie dla Królestwa Niebieskiego , nie zaś z pobudek chęci ukrycia swojej odmiennej orientacji lub życia w sakramentalnym związku małżeńskim.
Zasada ta obowiązuje nie tylko w Katolickim Kościele Narodowym ale wielu innych wspólnotach kościelnych , szczególnie w Kościołach Wschodnich ( Kościół Maronitów, Grekokatolicy etc. ) .
W Katolickim Kościele Narodowym duchowny jest zobowiązany do podejmowania pracy zarobkowej  by utrzymać siebie i własną rodzinę, w myśl słów Apostoła: “kto nie chce pracować niech też nie je”.  Umiejętność radzenia sobie w życiu jest dodatkowym poligonem świadectwa o Chrystusie. Duchowieństwo żyje dla Chrystusa a nie z Chrystusa.
W szeregach Katolickiego Kościoła Narodowego są byli księża rzymskokatoliccy i pozostają  wierni katolickiej nauce, w której zostali wyświęceni i którą chcą wbrew nowym prądom moralnym i duchowym nadal zachowywać i jej bronić i ją ukazywać życiem i głoszeniem.
Dobrze, jest być katolikiem!!!
Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.