Dusze czyśćcowe o Kościele, kapłanach i współczesnym świecie

Maria Simma (1915-2004) to prosta mistyczka z Austrii, która miała łaskę kontaktu z duszami czyśćcowymi. Trzykrotnie usiłowała wstąpić do klasztoru, ale ze względu na stan zdrowia za każdym razem spotykała się z odmową. Od 1940 r. zaczęła mieć widzenia dusz czyśćcowych. Widzeniom tym towarzyszyły dotkliwe cierpienia fizyczne.

Teolodzy i psychiatrzy wielokrotnie badali Marię Simmę i nie dopatrzyli się śladów oszustwa czy choroby psychicznej.

W rozmowie z dziennikarzem Nickiem Eltzem opisuje ona swoje życie, doświadczenia i przekazuje przesłanie, które usłyszała od dusz w Czyśćcu ciepiących.

Ilu księży wierzy w pani świadectwo?
Maria Simma:Wątpię,czy będzie to więcej niż jedna czwarta wszystkich księży.Ta 1\4 mocno wierzy,a rzecz jasna ci nowoczesni nie wierzą ani nawet jednemu słowu.

Dlaczego myśli pani ,że ten procent jest tak niewielki?
-Dusze czyśćcowe mówiły, że nigdy przedtem w historii Kościół nie był w tak złym stanie jak teraz.Grzech apostazji panoszy się wszędzie i to kapłani będą pociągnięci do największej odpowiedzialności za ten stan rzeczy.Zamiast modlić się i głosić Ewangelię,wydają się gonić tu i tam,by dokształcać się z psychologii,oratorstwa,księgowości itd,uczą się jak dotrzeć do słuchaczy.To ONI powinni pokazać słuchaczom,jak dotrzeć do Pana Jezusa i Maryi przez modlitwę,zamiast przystosowywać się i doganiać to jakże zsekularyzowane społeczeństwo.Z pewnością zapomnieli,że jeśli będą się modlić ze swoim ludem,Pan Jezus zadba o to,by wszystkie inne sprawy były na swoim miejscu.Proszę mi pokazać prawdziwe rozmodloną parafię,w której sprawy nie potoczą się najlepszym możliwym torem.Nie da się.

Jaka jest pani odpowiedź,gdy kapłani utrzymują ,że pani doświadczenia nie mogą być prawdziwe,ponieważ nie ma o nich mowy w Biblii?
-Bóg jest w stanie dopuszczac rzeczy,które nie są opisane w Biblii.Przecież to,że pana imię czy nazwa tej góry nie widniej w Biblii,nie oznacza że On nie kocha pana w sposób nieskończony,uważając pana duszę ważniejszą niż cały wszechświat i nie oznacza też,że ta góra nie jest ujęta w Bożych planach.Ponadto wiele już uświęconych kościelnych nabożeństw,takich jak różaniec,nabożeństwo do Serca Pana Jezusa czy szkaplerze,wzięło swój początek z prywatnych objawień,a nie było o nich żadnej wzmianki w Biblii.
Sam Pan Jezus mówił nam o czyśćcu i w Biblii jest dużo fragmentów na temat potrzeby modlitwy za zmarłych.Jakiekolwiek nauki,które stoją z tym w sprzeczności,w tym również relacji ze zmarłymi,nie pochodzą od Boga.

Czy dusze czyśćcowe wypowiadały się na temat nowoczesnych księży?
-Tak.To co się im najbardziej nie podoba,to zrzucanie przez nich sutanny w celu wymieszania się z innymi ludźmi.To samo zostało powiedziane na temat sióstr zakonnych.Taka praktyka osłabia należny ich stanowi szacunek,który ludzie powinni im okazywać.Ślubowali,że będą służyli Panu Jezusowi,a nie że będą żyli jak wszyscy inni.

Czy są kapłani w czyśćcu i jaki jest najczęstszy tego powód?
-Tak,przebywa tam bardzo wielu kapłanów.Najczęstsze powody to brak posłuszeństwa Ojcu świętemu,brak miłości do Mszy świętej,brak umiłowania modlitwy i postu,nieczytanie brewiarza i rozdawanie Komunii na rękę.

Jakie były największe błędy w nauczaniu Kościoła na przestrzeni ostatnich pokoleń,błędy,które spowodowały odejście tak wielu ludzi od kościoła i wiary?
-Winna nie jest nauka Kościoła.To ludzie na stanowiskach,ludzie mający autorytet zaniedbali naukę o Panu Jezusie,który jest dobrem i miłością.Głosili za dużo pogróżek i za mało mówili o miłości.Prawie nic nie uczyli na temat ogromnego piękna modlitwy i postu.Zepchnęli na bok Matkę Bożą i świętego Michała Archanioła,a kiedy tak się dzieje zaniedbujemy dwoje największych orędowników i to zawsze skutkuje chaosem.Jednym słowem-z powodu niedostatku miłości,modlitwy ,postu i pokuty,Matki Bożej i św.Michała-szatan uzyskał przyzwolenie ,by zyskać na wielu frontach.

Na podstawie książki::Uwolnijcie nas stąd!O duszach czyśćcowych z Marią Simmą rozmawia Nicky Eltz”

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.