Wierzę w jeden Chrystusowy Kościół

W środę 12.07 o godzinie 10:00 w parafii polskokatolickiej pw. Dobrego Pasterza w Łąkach Dunkielskich będzie sprawowana Msza święta w intencji jedności Kościoła Chrystusowego. Mszę święta odprawi ks. biskup elekt Antoni Norman – ordynariusz krakowsko częstochowski Kościoła Polskokatolickiego. Nasz  Katolicki Kościół Narodowy będzie reprezentował na uroczystości ks. Wojciech Grzesiak – Proboszcz Parafii z Rybnika .   

 

Słowo pozdrowienia do zgromadzonych skierował również Pierwszy Biskup Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce :

 

 

„Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty Ojcze we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał…” (J 17, 20-21)

Ekscelencjo Księże Biskupie Antoni,

Drodzy Bracia Kapłani,

Najmilsze Siostry i Bracia w Chrystusie.

 

Nie ma Chrystusowego Kościoła, nie ma prawdziwej ewangelizacji, bez głębokiego zrozumienia tej pięknej modlitwy naszego Pana Jezusa Chrystusa, w której prosi Ojca niebieskiego, byśmy i my stanowili jedno.

Jakże ważne i aktualne są te słowa Chrystusa, szczególnie w naszych czasach, kiedy staliśmy się świadkami i uczestnikami tak głębokich podziałów w Kościele Chrystusowym. Dostrzegamy miliony ludzi, którzy na naszych oczach odchodzą od Boga, rezygnując z przynależności do Kościoła.

W duchu wielkiej pokory pragniemy dzisiaj przeprosić Boga za grzech pychy, która nas tak bardzo podzieliła. Przy Chrystusowym ołtarzu, z pokorą wobec Boga i wszystkich zebranych, pragniemy potwierdzić naszą gotowość do realizacji tego wielkiego wezwania naszego Pana.

Stając w prawdzie, pragniemy prawdziwie stanowić jedno. Zachowując własne odrębności i tożsamość określającą nasze wspólnoty, pragniemy jednak stanowić jedno w Chrystusie, w pełnej duchowej jedności z Piotrem naszych czasów i wszystkich wspólnot chrześcijańskich, które łączy ze sobą wiara w Trójce Przenajświętszą oraz dar siedmiu świętych sakramentów.

Pozdrawiam Ekscelencję i wszystkich zebranych, zapewniając o naszej sympatii i braterskim otwarciu na wspólnoty, które pragną podobnie jak i my podążać za Chrystusem.

Niech ten dzisiejszy dzień, stanie się również okazją, aby tą drogą ponowić nasze gratulacje dla całej wspólnoty Kościoła Polskokatolickiego w Polsce, po wyborze nowych Księży Biskupów w Waszej Wspólnocie Kościoła.  Pozdrawiam również przedstawicieli wszystkich innych wspólnot katolickich, które dzisiaj podczas uroczystej Eucharystii modlą się o prawdziwą jedność Chrystusowego Kościoła.

 

W duchowej jedności proszę by nasz Pan Jezus Chrystus zachował nas w miłości braterskiej.

 

Biskup Adam Rosiek

Pierwszy Biskup

Katolickiego Kościoła Narodowego

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.