W dniu dzisiejszym zmarł biskup Wiktor Wysoczański – zwierzchnik Koscioła Polskokatolickiego w Polsce

27 kwietnia 2023 roku zmarł biskup Wiktor Wysoczański, zwierzchnik Kościoła Polskokatolickiego, członek Międzynarodowej Konferencji Biskupów Starokatolickich Unii Utrechckiej. Miał 84 lata.
Zmarły był profesorem nauk teologicznych i rektorem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie w latach 1990-1996 i 2002-2008. Na uczelni pełnił funkcję kierownika sekcji teologii starokatolickiej. Doktor honoris causa Wydziału Chrześcijańskokatolickiego Uniwersytetu Katolickiego w Bernie. List kondolencyjny Radzie Synodalnej, Duchowieństwu i Wiernym Kościoła Polsko Katolickiego  przesłał Pierwszy Biskup Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce.

Milicz, 2023-04-27

Rada Synodalna, Duchowieństwo i Wierni

Kościoła Polskokatolickiego w Polsce

List Kondolencyjny

 

W chwilach kiedy wiele osób modli się do Boga o spokój duszy Jego Ekscelencji księdza biskupa Wiktora Wysoczańskiego, wieloletniego Zwierzchnika Kościoła Polskokatolickiego w Polsce, pragnę przekazać wyrazy naszego szczerego współczucia tym wszystkim, którymi śmierć księdza biskupa Wiktora Wysoczańskiego   wstrząsnęła.

Łączymy się z Wami w bólu i modlitewnej zadumie. Modlimy się by Bóg – Ojciec Miłosierny, przyjął Go do swego Domu. Dziękując Bogu za Jego posługę Kościołowi będziemy łączyć się w duchu z Wami w dniu pożegnania i pogrzebu księdza biskupa Wiktora. Niech Miłosierny Pan otworzy przed Nim swe Ojcowskie ramiona wprowadzając Go do krainy życia wiecznego.

 

 

Łącząc się w żałobie

                                                                                                         Biskup Adam Rosiek

Pierwszy Biskup

Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.