Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie

W centrum uwagi życia Kościoła

Od nieprzyjaciół moich wyzwól mnie, mój Boże

Wstałem rano jakiś niespokojny, nie mogłem spać tysiące niepokojących myśli zaprzątało mi większą część nocy. Od  dłuższego czasu media informują nas o narastających w Europie atakach islamskich fundamentalistów. Dzisiaj podczas audiencji generalnej Ojciec Święty Franciszek [czytaj więcej...]

„Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą”. ( z Ewangelii Mateusza 7,7-8)

Kochani. Nieustannie szukamy siły do rozwiązywania naszych codziennych problemów. W wielu przypadkach potrzebujemy pomocy kogoś, kto może skutecznie nam pomóc. Zanim jednak poprosimy o pomoc, borykamy się i błądzimy, od pomysłu do pomysłu, od drzwi do drzwi. Nie pomagają wróżby, nie pomaga psychoterapia. Szukamy dalej, zapominając jednocześnie, że tym Kimś kto może nam skutecznie i bezinteresownie pomoc nie jest człowiek, ale Bóg – Jezus Chrystus. To On w dzisiejszy poranek woła do nas, z kart Pisma Świętego: proście a będzie wam dane, szukajcie a znajdziecie. Nie wstydźmy się prosić w kornej modlitwie do Boga we wszelkich naszych sprawach. Przedstawmy Mu nasze prośby, troski. Dzielmy się radościami, ale także tym co nas boli i zniewala. Niech nowy tydzień, będzie czasem błogosławionym dla każdego. Niech w tym tygodniu w naszym życiu spełnią się słowa Pana wypowiedziane w proroctwie Jeremiasza: błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją.  Jest on podobny do drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi. Każdy więc, kto w tym rozpoczynającym tygodniu z wiarą poprosi niech otrzyma tę łaskę której potrzebuje, kto szuka prawdy i Boga niech Go znajdzie; a kołaczący niech doczeka się ,że i przed nim Bóg otworzy drzwi. Niech nam Bóg błogosławi. Błogosławionego tygodnia!

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.