Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo – ks. Robert Drezner

„ Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Łk 10, 2.

Bracia i Siostry w Bogu Trójjedynym!!!

Dzisiejszą XIV Niedzielę Zwykła możemy słusznie nazwać niedzielą powołaniową. W Ewangelii słyszymy słowa Jezusa :” Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało”. Rzesze ludzi jak za życia Zbawiciela szukają swego Boga. Wierzenia odziedziczone po przodkach  dopominają się tego, który jest Drogą, prawdą i Życiem wiecznym. Krzyk i głośne wołanie nie milknie, lecz trwa nadal.                                               Od czasów Chrystusa zanotowano ogromny postęp na wielu odcinkach życia. Można by po ludzku powiedzieć, że słowa Chrystusa:” ; P”, – straciły na ważności, uległy przedawnieniu.

**) Potrzeba nam kapłanów, którzy odznaczają się wiarą i pobożnością, którzy uświęcając wiernych, sami się uświęcają. Takich kapłanów, którzy domagając się świadectwa życia religijnego od wiernych, sami dostarczają świetlanego świadectwa życia. Kapłanów, którzy są przyjaciółmi Ludu Bożego, życzliwi i przystępni, ale mają jednocześnie w sobie coś z sacrum. Kapłanów, którzy są gotowi przyjąć obelgi, prześladowania i pomówienia, bo Pan powiedział: “Jeżeli Mnie prześladowali, to i was prześladować będą ” (J 15, 20).      Im dalej od narodzenia Chrystusa, nasza ziemia staje się pogańska. Czyż nie jest to bardzo bolesne i nie rani Boga i Jego Kościoła? Kościół w wielu krajach kiedyś działający prężnie, a obecnie wraca pogaństwo, gdzie są ludzie dorośli, gdzie młodzież i dzieci? Ludzie wierzący to jedynie pozostałość przeszłości. Czy naprawdę epoka współczesna nie potrzebuje kapłanów? – świętych kapłanów napełnionych Duchem i Mądrością Bożą.  **) Maria Winowska o potrzebie współczesnemu światu kapłanów tak pięknie napisała:” Epoka nasza jest wybitnie głodna. Ludzie są głodni Bożego człowieka. „ Homo Dei” jest dziś pod obstrzałęm tysięcy oczu kontrolujących, wypatrujących i podglądających, czy jest tym, czym powinien być – świętym”.                                         Potrzeba misji, aby wszyscy poznali Boga i Jego Syna Jezusa Chrystusa. Potrzebujemy misji, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni. Potrzebujemy misji, aby umacniać naszą wiarę. Misje uczą nas zachowywania własnej godności. Człowiek bez godności nie jest wart i nikt się z nim nie liczy. „ Bóg nas woła na swe żniwo, aby zbawiać rzesze dusz. Krzewmy więc wiarę prawdziwą mimo trudów, walk i burz”.  

Bracia i Siostry w Bogu Trójjedynym!!!                                    Co my robimy, aby Bóg dawał nam dobrych kapłanów? Na razie jeszcze w Polsce nie brakuje kapłanów, dziękujmy za to Bogu, a zarazem prośmy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. „ Proście więc pana żniwa, żeby wyprawił nowych pracowników na żniwo swoje”. Amen.

Ks. Robert Drezner

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.