Niespodzianka Pierwszego Biskupa na Niedzielę Dobrego Pasterza

J.E. Ks. Bp Adam Rosiek  w godzinach popołudniowych , w sobotę 07 maja przybył do Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej i świętego Charbela we Florencji. Tutaj właśnie trwały Rekolekcje dla Domów Modlitwy Świętego Charbela. To pierwsze Rekolekcje prowadzone przez duchowego przewodnika Wspólnoty Domów Modlitwy Ks. Jarosława Cieleckiego od dwóch lat. Przybyło bardzo dużo osób z Domów Modlitwy z Polski ale i z Italii. Sanktuarium wypełniło się wiernymi. Ludzie modlili się , słuchali katechez, przygotowywali się do wieczornych uroczystości – apelu Maryjnego, uroczystej procesji z figurą świętego Charbela oraz nocnej Mszy świętej nazwanej “pasterką ze świętym Charbelem” .

Nikt się nie spodziewał przyjazdu księdza Biskupa. Jego decyzja o przyjeździe była bardzo spontaniczna : ” czułym się podle, szczególnie dzisiaj w niedzielę Dobrego Pasterza, śpiąc wygodnie w Kurii Biskupiej ze świadomością ,że wy jesteście tutaj sami ze swoim duchowym przewodnikiem PAdre Jarkiem”. Ksiądz Biskup włączył się w modlitwę i poprowadził procesję światła w nocy oraz nocną Mszę świętą podczas , ktorej wygłosił kazanie.

W niedzielę rano przewodniczył modlitwie porannej – modląc się z uczestnikami rekolekcji Godzinkami do Najświętszej Maryi Panny. Swój pobyt zakończył poranną nauką oraz wspólnym posiłkiem z uczestnikami rekolekcji oraz indywidualnym blfgoslawienstwem każdego uczestnika. Około godziny 9.30 Ksiądz Biskup wyjechał by udać się do dwóch rodzin w okolicach Tarnowa. Pojechał do chorych by w niedzielę Dobrego PAsterza “przywieźć Im Chrystusa” . Ze względu na okoliczności – chorobę uczestników Eucharystii Ks. Biskup wygłosił bardzo krótką naukę , odprawił Mszę świętą w ich domu , udzieli Komunii Świętej oraz udzielił sakramentu chorych i namaścił chorych olejem świętego Charbela.

Wróciłem do Kurii Biskupiej – poinformował Ksiądz Biskup najbliższe grono , jestem zamordowany ze zmęczenia ale bardzo szczęśliwy. Mogłem tak wielu ludziom przynieść wczoraj i dzisiaj Chrystusa.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.