Tyś wielką chlubą naszego narodu 03 maja 2022

Tyś wielką chlubą naszego narodu.
                Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie Panu!
Trzeciego maja w Kościele w Polsce celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
Jest to wspaniałe i drogie każdemu polskiemu sercu święto. Dziś dziękujemy Maryi jako Polacy za Jej opiekę nad naszym narodem w jego niełatwej historii. Naród Polski wielokrotnie bowiem doświadczył opieki Maryi, Jej orędownictwa. Scena  spod Krzyża ,o której opowiada św Jan w dzisiejszej Ewangelii, również prezentuje Maryję jako zwycięzcę. Ona stoi pod Krzyżem na którym kona Jej syn, i uczy , jak do samego końca zachować miłość ku człowiekowi. Jezus umierający za grzeszników daje najwspanialszą lekcję Ewangelii, gdy wypowiada słowa : Niewiasto , oto syn Twój oraz do ucznia: Oto Matka Twoja. Jan zrozumiał to doskonale, bo po prostu , wziął Ją do siebie’ ( J 19,27). Dlatego gromadząc się w te dzisiejszą uroczystość , musimy pytać przede wszystkim o obecność Maryi w naszym życiu. Moglibyśmy powiedzieć od razu: oczywiście ,że ma! Ale trzeba pójść o wiele dalej i pytać, czy Maryja ma coś do powiedzenia w naszym domu? Jeśli Maryja jest w naszym domu, to staje się nieustannym zaproszeniem do słuchania Boga. Dlatego dziś – zapatrzeni  w Maryję , naszą Królową, wołajmy do Niej, aby wyprosiła pokój w Ukrainie, w naszych sercach, rodzinach.
My chcemy Boga, Panno Święta…
My chcemy Boga w rodzin kole…
My chcemy Boga w książce w szkole…
My chcemy Boga w naszym kraju…
Królowo Korony Polskiej, Królowo Ojczyzny naszej, roztaczaj opiekę nad Twoim krajem, Ty, co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie, nie zapomnij nigdy, żeśmy ludem Twoim.
 Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i wspomnienie Konstytucji 3 Maja są dla nas wezwaniem. Jesteśmy dziećmi Boga, ale podążamy do Niego drogami naszej ziemskiej Ojczyzny- Polski. Maryja -Królowa nie przemawia do nas z wysokości tronu. I choć, zasiada’ na Jasnogórskim Wzgórzu, to jednak jest z nami jak Matka ze swoimi dziećmi. Ona chce być blisko naszych radości i smutków.
Niech więc dziś każde serce Polaka i Polki uwielbia Maryję- naszą Królową i Matkę!
Królowo Polski, módl się za nami Amen
Niech więc dziś każde serce Polaka i Polki, człowieka, który żyje na ziemi Piastów i Jagiellonów, uwielbi Maryję – naszą Królową i Matkę!
Ks. Robert Drezner – Ostrowiec Świętokrzyski
Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.