Historyczne uroczystości w dniu Zwiastowania Pańskiego

Wczorajsza uroczystość Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie przebiegła we Florencji koło Iłży w Sanktuarium pw. Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku i św. Charbela w sposób wyjątkowy. Uroczystości rozpoczęly się już w samo południe, kiedy to Kustosz i proboszcz parafii ks. Jarosław Cielecki poświęcił przed świątynią nowy krzyż papieski, który stanął przy ołtarzu. W procesji wszyscy przeszli obok pustelni pod 15-metrowy błękitny krzyż i figurę Matki Bożej z Medjugorje. Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański oraz krótkim rozważaniu po polsku i włosku ks. Jarek wypowiedział słowa konsekracji indywidualnej Niepokalanemu Sercu Maryi wg św. Ludwika de Montfort.

Przed godz. 15 do parafii przybył ordynariusz, Pierwszy Biskup Katolickiego Kościoła Narodowego J.E. ks Bp Adam Rosiek. W Godzinie Miłosierdzia poświęcił Drogę Krzyżową.która została zawieszona w Sanktuarium oraz Tabernakulum. Na początku ks. kustosz Jarosław powitał ks. biskupa, pielgrzymów z różnych stron Polski i ukraińskie mamy z dziećmi, które są goszczone we florenckiej parafii. Zwrócił się do nich również w języku rosyjskim, mówiąc m.in.: Dziś modlimy się o pokój w waszej ojczyźnie. Wiem, że w tej chwili łączą się z wami przez internet wasi mężowie, którzy bronią Ukrainy. Pozdrawiam ich i waszych bliskich, którzy tam pozostali i modlę się w ich intencji.- Jak już wcześniej powiedziałem, wy wasze dzieci macie się czuć tu jak w domu, bo jesteście naszymi braćmi i siostrami.
Po powitaniu rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Krzyż był niesiony przez biskupa Adama, a teksty jego rozważań ks. Jarosław czytał również po włosku. 2 stacje odczytały Ukrainki. Po Drodze Krzyżowej i poświęceniu Tabernakulum wszyscy przeszli do pustelni św. Charbela i w uroczystej procesji przeniesiono do sanktuarium Najświętszy Sakrament.

O godz. 17 w sanktuarium odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której bp Adam Rosiek, modlił się w łączności z papieżem, odmawiającym modlitwę konsekracji Ukrainy i Rosji Matce Bożej. Na koniec nabożeństwa wszyscy przyjęli błogosławieństwo i odśpiewali suplikę. Ks. bp Adam przewodniczył również Mszy św. o godz. 18.30. Wygłosił homilię, a na początku Eucharystii poświęcił nową chrzcielnicę.
Na koniec Mszy św. parafianie podziękowali biskupowi Adamowi za przybycie obiecując modlitwę. Wdzięczność wyraził też ks kustosz Jarosław, mówiąc: Tu zawsze czekamy na naszego pasterza.
W piątkowych uroczystościach uczestniczył też ks. Robert Drezner z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Przybyli również nie tylko pielgrzymi indywidualni ale należący do rodziny ekumenicznych Domów Modlitwy św. Charbela. Niektórzy pozostali do późnego wieczora i ks. biskup spotkał się z nimi po uroczystościach i wygłosił krótką konferencję. Pobłogosławił wszystkich krzyżem, z którym przemierza teraz polskie parafie. Dzisiaj zawita do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Ks. Jarosław błogosławił obecnych olejem św. Charbela – biskup Adam udzielił mu błogosławieństwa i poprosił o wzajemne.
Uroczystości te na długo pozostaną w naszej pamięci, bowiem takie spotkania i modlitwa odnawiają każdego wewnętrznie.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.