“Cokolwiek uczyniliście jednemu z moich braci najmniejszych, mnieście uczynili” – kolejna misja medyczna Katolickiego Kościoła Narodowego w drodze do Lwowa

To już kolejna misja medyczna organizowana przez Katolicki Kościół Narodowy. Dzisiaj w misji bierze udział Ksiądz Wojtek i Jego małżonka Pani Basia. Przez lata wspólnie pomagali biednym i potrzebującym na misji w Paragwaju. Po powrocie do Ojczyzny duch misyjny pozostał. Oboje mają wykształcenie medyczne .

Dzisiaj rano spod plebanii w Rybniku wyruszyli wprost do Lwowa. Zabezpieczeni w kamizelki kuloodporne zmierzają by pomóc w ratowaniu ludzkiego życia. Zachodnia część Ukrainy była do wczoraj dość bezpieczna i była traktowana jako zaplecze medyczno szpitalne dla rannych z frontu. Po ostrzale rakietowym wszystko się zmieniło.

Ksiądz Wojtek i Pani Basia jadą  po pacjenta, który został ranny w wiosce pod Kijowem podczas rosyjskiego ataku. Pacjent zostanie zabrany i przewieziony do Katowic gdzie czeka już na niego transport do kliniki austriackiej w Grazu. Prosimy o modlitwę w intencji bezpiecznego przebiegu akcji . “Cokolwiek uczyniliście jednemu z moich braci najmniejszych, mnieście uczynili”.

 

 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.