W trosce o pokój w Europie i świecie…

„Często jesteśmy skłonni myśleć, że szczęśliwi są ci, którzy są bogaci, mają wiele dóbr, zbierają pochwały i są przedmiotem zazdrości wielu. Jezus, przeciwnie, uznaje światowy sukces za porażkę, ponieważ opiera się on na egoizmie, który nadyma serce, a potem pozostawia je puste.
W obliczu paradoksu Błogosławieństw, to nie Bóg musi wejść w naszą logikę, ale my w Jego. Wymaga to wędrówki, czasem uciążliwej, ale zawsze połączonej z radością. Bo, pamiętajmy, pierwsze słowo Jezusa brzmi: błogosławieni.(…) To jest decydująca cecha ucznia: radość serca” – powiedział  Ojciec Święty Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą Anioł Pański .
Ojciec Święty dodał, że Bóg, wyzwalając nas z niewoli egocentryzmu, rozbija nasze blokady, rozpuszcza naszą zatwardziałość i otwiera przed nami prawdziwe szczęście, które często znajduje się tam, gdzie się go nie spodziewamy. Franciszek modlił się z wiernymi o pokój dla Ukrainy, powierzając wstawiennictwu Matki Najświętszej sumienia odpowiedzialnych polityków, by podjęli oni wszelki wysiłek na rzecz pokoju.
Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.