Kapłaństwo wyłącznie dla mężczyzn

Kapłaństwo w Kościele jest zarezerwowane dla mężczyzn ze względu na wolę samego Chrystusa – wypowiedział się  patriarcha koptyjski Tawadros II. Wskazał, że w ciągu swego życia publicznego, potwierdzonego w Ewangeliach, Chrystus wybrał Apostołów wyłącznie spośród mężczyzn i nawet Matka Boża nie została kapłanką.

Patriarcha Kościoła Koptyjskiego cieszy się wielkim autorytetem wśród Kościołów Wschodnich Azji Mniejszej. Jest traktowany na równi z Piotrem przez zwierzchników Kościołów Wschodnich Autokefalicznych. W wywiadzie udzielonym egipskiej telewizji z okazji koptyjskich obchodów Bożego Narodzenia hierarcha wskazał, że przydzielanie i pełnienie różnych ról w Kościele nie wynika z logiki „praw” i „obowiązków”, tak jak są rozumiane we współczesnym  świecie.

Tę samą doktrynę dotyczącą kapłaństwa podzielają: Kościoły  katolickie, Kościoły prawosławne i starożytne Kościoły wschodnie. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Ordinatio sacerdotalis” z 1994 roku stwierdził, iż Kościół nie jest uprawniony do udzielania święceń kapłańskim kobietom i że to orzeczenie ma charakter ostateczny.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.