List Pierwszego Biskupa na rozpoczęcie Peregrynacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Dobrego Początku

 

 

Witaj Święta i Poczęta niepokalanie, Maryjo śliczna lilio, nasze kochanie!

Witaj czysta Panienko, Najjaśniejsza Jutrzenko. Witaj Święta, wniebowzięta, Niepokalana!

(z pieśni Maryjnej)

Drodzy Bracia Kapłani, Siostry i Bracia w Chrystusie oczekujący na przybycie Maryi do Waszych domów.

Dzisiejszy dzień przynosi nam wielką radość, której źródłem jest przeżywanie powitania w progach Waszego pięknego miasta Matki – Najświętszej Maryi Panny, Wniebowziętej i Niepokalanej – Matki Bożej Dobrego Początku.  Medytując nad tajemnicą dnia dzisiejszego, powracamy do chwili w dziejach rodzaju ludzkiego, kiedy Bóg zesłał tę, która – jak śpiewamy w cytowanej na wstępie pieśni- została „przed wiekami przejrzana i za Matkę dla Syna Bożego wybrana, Jezusowi Chrystusowi przypisana, Niepokalana”.

Siostry i Bracia

Miłość Macierzyńska Maryi rozlewa się z woli Chrystusa na cały rodzaj ludzki. Dlatego Maryja jest obecna wśród nas, pozostając w przestrzeni Chrystusowego Kościoła. Z woli Trójcy Przenajświętszej opiekuje się rodzajem ludzkim. Tę niezwykłą matczyną opiekę dostrzegamy w Jej licznych objawieniach, w których Maryja zawsze prowadzi nas do Jezusa, zawsze wskazuje na swego Syna, który jest Barankiem Bożym, który zgładził grzechy świata.

I jako taką, czcimy dzisiaj Maryję w Kościele. Jej pomocy wzywamy jako orędowniczki naszej i współodkupicielki rodzaju ludzkiego.

To Maryja przygotowała swój wizerunek, na który z taką wiarą i ufnością oczekujecie. Wizerunek widoczny w cudownym obrazie Matki Bożej Wniebowziętej – Matki Dobrego Początku. Utkany modlitwami setek tysięcy wiernych, którzy na przestrzeni lat klękali przed Nią by prosić o potrzebne łaski i Jej matczyną opiekę.

Witając Maryję Matkę naszą wśród nas w Jej cudownym obrazie, pragniemy dzisiaj złożyć nasze duchowe róże, które są wyrazem naszej miłości, ale i naszej wdzięczności za Jej Matczyną nad nami opiekę.

Najmilsi

To Ją, Matkę Bożą Wniebowziętą, w tym wizerunku czcimy jako Matkę Dobrego Początku. To Jej narodzenie dało początek odnowie rodzaju ludzkiego, a dzisiaj daje początek niezliczonym wręcz powrotom do Chrystusa tych, którzy modląc się , za Jej wstawiennictwem odzyskują zdrowie duszy i ciała, odzyskują wiarę i wewnętrzny pokój ducha.

15 sierpnia 2021 roku, w uroczystość Jej Wniebowzięcia rozpoczęliśmy rok łaski za Jej wstawiennictwem, za wstawiennictwem Matki Bożej Niepokalanej, Wniebowziętej, Matki Dobrego Początku.

Dzisiaj pragniemy radośnie przywitać naszą Matkę – Niepokalaną – Matkę Dobrego Początku. Za chwilę wraz z Wami i Waszymi Duszpasterzami pokłonimy się Maryi, która przynosi nam dzisiaj Chrystusa. Pokłonimy się w Waszym imieniu, imieniu całego katolickiego świata żyjącego w naszej Ojczyźnie, by zechciała wypraszać nam potrzebną Bożą pomoc, by uczyła nas pokornego podporządkowania się woli Ojca, by uczyła nas miłości i modlitwy, by była naszą Orędowniczką.

Niech więc czas Nawiedzenia Maryi w Waszej Parafii, w Waszych Rodzinach i Domach Modlitwy Świętego Charbela, stanie się okazją do odnowy naszego życia, do porzucenia tych jakże często gorszących podziałów, które z nas ludzi ochrzczonych, czynią względem siebie wrogów, stających po dwóch stronach barykady.

Otwórzcie więc swoje piękne miasto, wasze parafie i rodziny, wasze dusze na spotkanie z Chrystusem, którego dzisiaj do nas przyprowadzi Maryja.

Niech nasze spotkanie z Maryją nie zamyka się wyłącznie w przestrzeni sakralnej. Zapraszajmy Matkę, w Jej cudownym wizerunku, do naszych domów, adorując i czuwając przy niej przez cały czas Jej pobytu. W Waszym domu towarzyszący cudownemu wizerunkowi Maryi Kapłan, Wasz Ksiądz Proboszcz (Kustosz Obrazu) odprawi uroczystą Mszę świętą. W ten oto sposób zrealizuje się wasze największe marzenie, by sam Chrystus wraz ze swoją Matką nawiedził progi waszych domów i waszych serc.

Siostry i Bracia

 Prośmy dzisiaj z wielką pokorą, ale i pełną nadziei wiarą Maryję – Matkę Dobrego Początku, aby wypraszała nam potrzebne łaski. Pod Jej obronę uciekajmy się każdego dnia, ale szczególnie w tych godzinach Nawiedzenia, bo ona nie wzgardzi prośbami naszymi. Na te chwile pięknych duchowych uniesień niech nam błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

Pierwszy Biskup Kościoła

Biskup Adam Rosiek

W dniu świętego Jana Pawła II , 22 października 2021

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.