Komunikat przed święcenia prezbiteratu

„Przyjmij dary Ducha Świętego.”

Drodzy Bracia Kapłani, Umiłowane Siostry i Bracia w Chrystusie

W sobotę, 09 października 2021 roku, o godzinie 12.00, w kaplicy biskupiej Najświętszego Sakramentu, przy Kurii Biskupiej w Miliczu, w wielkim skupieniu ducha i z wielką pokorą, udzielę święceń prezbiteratu księdzu diakonowi Marcinowi Dżuli, diakonowi  naszego Katolickiego Kościoła Narodowego.

Dziękujemy Panu Bogu za niezwykły duchowy dar, za przyszłego nowego kapłana i następnych kandydatów do kapłaństwa przygotowujących się w formacji duchowej i intelektualnej przed przyjęciem diakonatu stałego.  Dziękujemy Bogu za Wasze Rodziny, w których wzrastało i wzrasta Wasze powołanie. Dziękujemy Waszym najbliższym za modlitwę i wieloletnie wspieranie Waszych pragnień. Dziękujemy Bogu za Wychowawców i Profesorów Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu, które przygotowało do drogi kapłańskiej księdza diakona Marcina.

Ksiądz diakon Marcin w przyszła środę 06 października, rozpocznie zamknięte rekolekcje, poprzez które postaram się doprowadzić go do Chrystusowego ołtarza. Polecam go Waszym szczerym modlitwom, prosząc byście zawsze modlili się nade wszystko o to byśmy w każdym dniu stawali się coraz bardziej świętym Waszymi pasterzami. Byśmy zawsze świecili blaskiem Chrystusowego światła, które niechaj oświeca każdą chwilę Waszego życia.

Z pasterskim błogosławieństwem

Biskup Adam Rosiek

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.