Instalacja kanoniczna nowego Proboszcza Parafii w Wieluniu i poświęcenie kaplicy parafialnej po remoncie.

06 sierpnia 2021 roku, na zakończenie Mszy świętej Krzyżma , Pierwszy Biskup Kościoła odczytał dekret nominacyjny, na mocy którego Proboszczem Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Wieluniu został ks. Bogdan Kraszewski – franciszkanin z Łodzi.

Uroczystość “instalacji kanonicznej” bo tak nazywa się uroczyste objęcie urzędu Proboszcza, Kuria Biskupia przewidziała na 19 września 2021 roku.

Uroczystości przywitania nowego Proboszcza poprowadzi Pierwszy Biskup Kościoła J.E. ks. bp Adam Rosiek . Ksiądz Biskup przez ostatni rok  z urzędu sprawował  urząd proboszcza w parafii w Wieluniu. Zgodnie z prawem kanonicznym Pierwszy Biskup zajmuje się osobiście parafiami w których w danym momencie nie ma możliwości mianowania proboszczem lub administratorem innego kapłana.  Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia  w Wieluniu, kiedy  po mianowaniu na urząd Proboszcza nowej parafii w Ostrowcu Świętokrzyskim dotychczasowego proboszcza wieluńskiego, księdza Roberta Dreznera, parafia w Wieluniu została bez obsady na urzędzie Proboszcza. Pierwszy Biskup Kościoła opiekował się osobiście Parafią w Wieluniu. Od kilku miesięcy pomagał w tym ks. Bogdan Kraszewski , który zostanie uroczyście wprowadzony na ten urząd przez Pierwszego Biskupa i przywitany przez Wiernych .  Podczas niedzielnej uroczystości ks. Biskup poświęci kaplicę po jej remoncie. Poświęci nowe tabernakulum, poświęci drogę krzyżową i odnowione ściany kaplicy.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.