Ewangelizacja dla wczasowiczów i pielgrzymów – sobota 11 września 2021 roku

Dzisiejszy dzień – sobotni dzień upłynął nam bardzo dynamicznie. Jak powiedział ksiądz Biskup, ładowaliśmy akumulatory ducha. Ładowaliśmy je my, ale i ładowali je również pielgrzymi, których dzisiaj spotykaliśmy . Ksiądz Biskup nie marnował żadnej okazji by ewangelizować. Ktoś podpowiedziałeś przy wodospadach Kravica jest bardzo dużo polskich turystów i pielgrzymów, którzy chętnie udają się w to piękne miejsce, by chwilę wypocząć i podziwiać piękno natury. Podjechaliśmy tam i my. Ksiądz Biskup idąc wraz z nami spotykał pielgrzymów ale i turystów, którzy byli bardzo zdziwieni obecnością biskupa w tym miejscu. Wielu prosiło o błogosławieństwo. Był czas na długie świadectwo i katechezę księdza Biskupa, w której zachęcał by pielgrzymi zapraszali swych duszpasterzy do przyjazdu do Medjugorie.

Wielu pielgrzymów skarżyło się, że ich duszpasterze pozostawili ich w tym wyjeździe bez opieki duchowej podczas ich pielgrzymki, wycofując swoją obecność w ostatnim momencie przed wyjazdem. Tak się stało w przypadku pielgrzymów z Berlina i Düsseldorf – naszych Polonusów, którzy spotkali się z księdzem Biskupem. Nie zważając na nic, klękali na kolana prosząc by ksiądz Biskup ich pobłogosławił.

To miały być chwile odpoczynku dla księdza Biskupa i wytchnienia przed trudami wyjazdu, ale jak mówi sam Biskup, te chwile ewangelizacji były najpiękniejszym wypoczynkiem blisko Maryi. Po powrocie, wieczorem udaliśmy się na wspólną modlitwę, Apel Maryjny i pożegnanie z Maryją w Jej Domu- Domu Matki.

Spotkaliśmy się z kolejnymi grupami pielgrzymów i jak powiedział na zakończenie modlitwy ksiądz Biskup: ” Wam przekazujemy pałeczkę sztafety modlitewnej w Domu Matki”. Po błogosławieństwie pod figurą, błogosławieństwie również indywidualnym, ksiądz Biskup udał się pod krzyż by już zwyczajowo błogosławić tych, którzy przybyli tam by błagać o pomoc Chrystusa. Dzień zakończyliśmy grubo po 23.00.

Jutro niedziela – ostatnie godziny w Medjugorie. Poranna modlitwa, Msza święta i wyjazd w kierunku Polski. Wyjeżdżamy z pełnymi akumulatorami duchowymi. Pełni łaski i pragniemy się nią z Wami dzielić. Prosimy o modlitwę byśmy szczęśliwie dojechali. Do zobaczenia w Polsce. niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

WYPROŚ NAM ŁASKĘ SZCZEŚLIWEGO POWROTU – AVE MARIA

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.