Powoli dobiega końca remont kaplicy parafialnej w Wieluniu

Mała, bardzo przytula pod każdym względem kaplica. Kaplica p.w. Wszystkich Świętych w Wieluniu.

Bezpośrednio sąsiadująca w cmentarzem parafialnym oraz komunalnym w Wieluniu. Obok kaplicy przechodzi codziennie co najmniej kilkaset, jeżeli nie kilka tysięcy osób. Zainteresowanie życiem religijnym i tym co dzieje się w kaplicy jest bardzo duże. Wyrazem tego było choćby ostatnie pożegnanie jednej z pierwszych parafianek w styczniu tego roku. Na pogrzeb przyszło ponad 200 osób. Kaplica nie zmieści takiego „tłumu” więc mimo chłodu i mrozu stali wokoło i uczestniczyli w Mszy Swietej.

Podobnie jest każdej niedzieli. Może nie aż tak tłumnie (jeszcze) ale wszystko idzie ku lepszemu. Pierwszym krokiem jest kończący się właśnie remont kaplicy. Pierwszą aranżację artystyczna liturgiczną kaplica zawdzięczała swojemu pierwszemu księdzu proboszczowi ks. Robertowi Dreznerowi, który wraz z rodząca się wspólnotą starał się, by stanowiła duchową wizytówkę Wielunia.

Obecny kształt został dostosowany do zaleceń Pierwszego Biskupa Kościoła J.E. Ks. Bpa Adam Rośka, który zwraca uwagę by miejsca kultu były piękne, ale bez zbędnego przepychu. By były miejscem, w którym nasze myśli skupią się na spotkaniu z Bogiem, by końcu w miejscach kultu był zachowywany również pewien porządek artyzmu sakralnego. W takim duchu odsłania się nową szatą kaplica wieluńskiej wspólnoty parafialnej. Ma przybliżać nas do Boga i koncertować nasze myśli i przeżycia na ukrzyżowanym naszym Zbawicielu. Pod krzyżem wraz z Maryją Matką Jezusa adorują Go wszyscy święci.

Uroczyste poświęcenie kaplicy po remoncie nastąpi w niedziele 19 września 2021 roku. W tym dniu Parafia będzie witała również swojego nowego proboszcza, którym został ks. Bogdan Kraszewski – franciszkanin, człowiek niezwykłego ducha i wielkiej pokory. Modlimy się za całe nasze duchowieństwo, za księży biskupów i naszych duszpasterzy w parafiach. Pamiętajmy, że parafie- kaplice, świątynie parafialne ,  to nasze wizytówki.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.