Działalność misyjna najważniejszym zadaniem Pierwszego Biskupa i całego Prezbiterium

Nie ma nic ważniejszego w życiu kapłana jak niesienie Ewangelii, bycie prawdziwym świadkiem Chrystusa.

To słowa J.E. Księdza Biskupa wypowiedziane w chwili , kiedy po krótkiej adoracji w kaplicy biskupiej wyjeżdzał w minioną sobotę na kolejne spotkania modlitwy , jak rownież piękny jubileusz 12 lecia Parafii w Szczecinie. W minionych ośmiu dniach przebył prawie dwa tysiące osiemset km niosąc Ewangelię, nauczając, spowiadając, pocieszając i błogosławiąc. To nasze podstawowe zadanie. Żaden z nas nie może zapominać ,że na pierwszym miejscu jest człowiekiem – księdzem niosącym pomoc a w to piękne powołanie Pan wpisał powołanie do życia w małżeństwie i rodzinie. Jeżeli tego nie zrozumiecie nie macie szans w pełni realizować swojego powołania przez Chrystusa.

Sobota przyniosła cudowne spotkania z bardzo wieloma osobami . Najpierw zanim jeszcze ksiądz Biskup dotarł do Szczecina a potem , już wieczorem w Szczecinie na Eucharystii. Po Mszy Świętej spotkania i świadectwa tych, ktorzy byli obecni na agapie. Spotkanie zakończyło się późną nocą. Zakończyło się modlitewnie.

Już o 4 nad ranem Ksiądz Biskup rozpoczął modlitewnie niedzielę.Prosił Boga za mieszkańców Szczecina, za kaplanów, którzy z taką lekkością zniedbują swoje obowiązki duszpasterskie, za kaplanów ktorzy nie radzą sobie ze swymi nałogami . To byly godziny wielkiego i ciężkiego krzyża.  O 11.00 uroczysta Msza święta tym razem przy udziale kolejnych osób , które dołączyły do wspólnoty modlitewnej. Msza Święta zakończyła się adoracją Najświętszego Sakramentu , Te Deum oraz blaganiem o siły i świętość kapłanów , którzy w następnych latach będą posługiwali w Kosciele. Po zakończeniu uroczystości i długim spotkaniu z zebranymi na agapie , ksiądz Biskup pożegnał wszystkich i udal się na kolejne spotkanie. Tym razem w Wielkopolsce, gdzie spotkał się z liczną grupą wiernych , osobą zakonną . Spotkanie o charakterze katechezy i świadectw zakończyło sie prawie po 3 godzinach. Ksiądz Biskup udal się do Kurii Biskupiej . Dzień zakończył po 22.30 modlitwą już w kaplicy biskupiej Najświętszego Sakramentu .

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.