ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ 10 LECIA PARAFII P.W. ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO W SZCZECINIE

Pandemia koronawirusa nieco przewróciła wszelkie plany. W 2021 świat przeżywał  Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 , wiosną byliśmy widzami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020 oraz Mistrzostw Ameryki Południowej w Pilce Nożnej 2020 .

Podobnie z niemal 18 miesięcznym opóźnieniem Parafia p.w. Zesłania Ducha Świętego w Szczecinie będzie przeżywała w najbliższych dniach swoje dziesięciolecie. To już “duże dziecko” – uśmiecha się J.E. Ks. biskup Adam Rosiek – Pierwszy Biskup Kościoła, który od samego początku jest związany z tą wspólnota . “To dla Nich postanowiłem przez wiele miesięcy dojeżdzał w niedziele przeszło 400 km w jedną stronę by odprawiać Im Mszę świętą. Widziałem jak bardzo czekają na spotkania z Chrystusem ” – mówi ksiądz Biskup . 

Może to wydawać się dziwne, że ludzie czekali na przyjazd kapłana, mając do dyspozycji kilkadziesiąt świątyń i do wyboru i do koloru nabożeństw. tajemnica nie tkwi w kapłanie czy zbierającej się wspólnocie ale w działaniu Ducha  Świętego. Jeżeli chcecie usłyszeć więcej , zapraszamy na wspólne przeżywanie dziesięciolecia a może właściwie już dwunastolecia tej wspólnoty Parafialnej. 

21 – 22 SIERPNIA 2021 ROKU

 

 

Pragnę Was wszystkich zaprosić na wspólną modlitwę i duchowe spotkania związane z przeżywaniem 10 lat istnienia Parafii w Szczecinie. To tutaj Duch Święty rozpoczął to Boże dzieło. To Was doświadczył i wypalał Waszą wiarę jak najcenniejszy kruszec. Pragniemy Panu Bogu podziękować za wszystkie łaski i prosić o potrzebne dary dla Wspólnoty szczecińskiej i dla wszystkich rodzin, które przez tych 10 lat współtworzyły wspólnotę parafialną.

Zapraszam w sobotę i niedzielę 21 i 22 sierpnia. Do zobaczenia na Szczerbcowej 1 w naszej kaplicy parafialnej.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.