Przywitanie codownego obrazu Matki Bożej Wniebowziętej w Polsce

Maryja wciąż ukazuje, jak bardzo jest nam bliska, jak bardzo kocha i wdzięczna jest za naszą miłość. Wczorajsze uroczystości w kaplicy biskupiej w Miliczu przebiegały w bardzo piękny sposób, tym bardziej że Pierwszy Biskup Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce ustanowił, by uroczystość Przemienienia Pańskiego była również liturgią z Wielkiego Czwartku, z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich oraz z poświęceniem olejów(Msza Święta Krzyżma). 
Do Kurii Biskupiej  przybyło 12 kapłanów Katolickiego Kościoła Narodowego. Ci, którzy nie mogli być obecni, łączyli się w sposób duchowy, łacząc się w transmisji na żywo na naszych kanałach telewizji KKN oraz Charbel TV . Z Warszawy przyjechał do Kurii Biskupiej również biskup Andrzej, który ze względu na swój wiek i chore serce nie był w Kurii Biskupiej od ponad 2 lat. Bardzo dziękował Panu Bogu i Matce Najświętszej, że mógł to wczoraj uczynić. Przepięknie w tę piątkową uroczystość podkreślano obecność Matki Najświętszej, jak mówił bp. Adam: „To Ona nas prowadzi z Jezusem na górę Tabor”.
Przez 13 lat obraz Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku pielgrzymował po Polsce i różnych krajach Europy, głównie po Włoszech. Stamtąd właśnie, po kilkunastu miesiącach powrócił na ziemię polską. Od 21 lipca, kiedy ksiądz Biskup Adam wraz z Padre Jarkiem zainaugurował Peregrynację , pieszo przechodząc 10 km z Gragnano do Pompei , trwała peregrynacja po ziemi włoskiej.

Wczoraj przed południem kapłani wraz z biskupem Adamem  czekali na Maryję przy wjeździe do Milicza. Kolumna przystrojonych samochodów w chorągiewki maryjne i z emblematami kościelnymi oraz chorągiewkami panstowymi Polski i Italii , uroczyście eskortowana przez Policję z włączonymi światłami podjechała pod Kurii Biskupiej. Przejazd przez miasto trwal prawie 10 minut. Przed Kurią oczekiwal ksiądz biskup Andrzej – Biskup Pomocniczy wraz z grupą kapłanów i wiernych  Przybyli też wierni m.in. z Domów Modlitwy św. Charbela z Paprotnik koło Poznania, z Wielunia, Wrocławia, Opola.Byli obecni również mieszkańcy Milicza. Świeckich było niewielu, bo ten dzień był wyraźnie dniem kapłańskim a ponadto Maryja w swym cudownym obrazie przybyła do Milicza na rok, więc będzie wiele okazji by w spokoju i skupieniu poklonic się przy Maryi. 
Po wniesieniu obrazu do kaplicy odmówiono Różaniec w kilku językach. Rozważania prowadził bp Andrzej.

Po modlitwie rozpoczęła się uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył bp. Adam. Na zakończenie Mszy św. podziękował wszystkim serdecznie zwłaszcza za modlitwę. Wręczył również nominację na proboszcza ks. Bogdanowi Jerzemu Kraszewskiemu, który od połowy września obejmie parafię w Wieluniu. Była to dla niego niespodzianka, co sprawiło, że ze wzruszenia popłynęły mu łzy. Na koniec zabrał głos bp. Andrzej, który również dziękował za modlitwę i mówił, jak bardzo przeżył przybycie Matki Bożej w wizerunku Wniebowziętej Dobrego Początku.
Po Mszy św. zabrał głos ks. Jarosław, składając biskupom i kapłanom życzenia, które pragniemy przypomnieć.

Po zakończeniu Mszy św. kapłani i część gości udała się na wspólny obiad. Po godzinie wszyscy powrócili do kaplicy biskupiej, gdzie odmówiono nieszpory, którym przewodniczył Padre Jarek. O godz. 19.00 odprawił on Mszę św. dla Włochów, podczas której bp Adam wygłosił krótkie kazanie zapraszając przyjaciół z Italii na uroczystości do Florencji 15 sierpnia – odpust w niedzielę Matki Bożej Wniebowziętej .
O godz. 20.00 ks. ksiądz Biskup Adam  przewodniczył Mszy św. w języku polskim. Koncelebrował ks. Jarosław i on też wygłosił słowo Boże. Uroczystości zamknęla sobotnia poranna Msza świętą – swoiste prymicje księdza Emila Ostaszewskiego z Białegostoku, który zawsze bardzo pragnął by odprawić samodzielnie mszę świętą w kaplicy biskupiej. Przez najbliższe dni na kanałach naszych telewizji będziemy przypominali krótki material filmowy z tego wielkiego duchowego wydarzenia. Zapraszam w sobotę i niedziele o godzinie 15.00 na kanały naszych telewizji oraz na profilach FB 

 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.