Profanacja w kościele akademickim w Lublinie

 
 
 

W dniu dzisiejszym po raz kolejny rozdzwoniły się telefony w naszej Kurii Biskupiej . Tym razem zadzwoniła Pani, która jest artystką malarką.

Pani zgorszona i oburzona tym co zobaczyła w świątyni katolickiej w Lublinie. Pani, podobnie jak i wcześniej piszący i dzwoniący zapytała ,  dlaczego Kościół dopuszcza by profanowano święte miejsca kultu oraz by profanowano samą postać Pana Jezusa. Jako przykład podał figurę która ma ukazywać Jezusa ukrzyżowanego kiedy tymczasem jest to postać podobna do Jezusa ale posiadająca kopyta. Czyż to podobieństwo nie jest aż nadto jednoznaczne. Po sprawdzeniu z wielkim zdziwieniem i zażenowanie potwierdzamy , że postać w kościele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ma kopyta. Trudno ze spokojem przejść do porządku dziennego, trudno też przyjąć jako argumentację wizję autora rzeźby. Chrystus to Chrystus. Krzyż to krzyż . Łączenie Chrystusa z demonem jest jawną profanacją i nikt z Kościoła nie może się na to zgodzić. Dlatego prosimy i apelujemy do abpa Budzika by zajął się sprawą jawnej profanacji dokonującej się tuż pod jego oknami w świątyni akademickiej . Czyż taka wizja nie narusza zasad wiary nad czystością których sprawuje pieczę ks. arcybiskup piastując funkcję Przewodniczącego Nauki Wiary przy Konferencji Episkopatu Polski.

Musimy pamiętać ,że szatan oddziałuje na struktury Kościoła i ta prawda wydaje się być oczywistą . To z pewnością on jest motorem tych wydarzeń . Nawet jeżeli przyjmiemy opis i tłumaczenie wizji autorskiej , to  profanacja i poniżenie Osoby Pan Jezusa Chrystusa są absolutnie oczywiste.

LUBLIN – kościół akademicki KUL pod wezwaniem Św. Krzyża.

 

Może warto by powstała petycja . Proszę w komentarzu do tego artykułu wpisywać się by Ksiądz Biskup mógł podjąć działania , których celem będzie usunięcie tej obrazoburczej figury z krzyża.

 

 

Grażyna Szada
12:40
Alina Wilczyńska
Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Leave a reply

Your email address will not be published.