Miłość którą „zarazimy” innych.

„Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.” (J 15,16).

Tak mówi Jezus dzisiaj do każdego z nas. Świadomość wyboru przez samego Boga powinna być powodem wielkiej naszej radości. Bóg wybiera nas w konkretnym celu. Daruje nam talenty byśmy mogli to powołanie, ten Jego wybór zrealizować. Pan Jezus chce byśmy jednak nie byli pasywni, leniwi, wyczekujący aż to ON – Bóg zrobi wszystko za nas i dla nas w naszym życiu. Chce, byśmy przynosili owoce. Chce w nas te owoce widzieć. Tymi owocami będzie miłość, która zapłonie w naszej duszy,  miłość którą „zarazimy” innych.

W dzisiejszym słowie, Bóg ukazuje nam swoją miłość.  Zaprasza nas do swojego Serca, byśmy w nim mogli tę miłość poczuć. Idźmy więc za Chrystusem w swojej codzienności i przynośmy dobre owoce . Nie lękajmy się być dobrymi wobec innych. Dobroć i ciepło wobec bliźnich to nie przejaw naszej naiwności, ale oznaka bycia prawdziwie dzieckiem Bożym. Jeżeli tak będziemy żyć staniemy się prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem , w rękach naszego Boga. Dobrego tygodnia na wakacyjnym wypoczynku . Niech Was Pan błogosławi i strzeże.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.