Wakacyjne spotkania Pierwszego Biskupa z przedstawicielami Parafii

Czas pandemii nie był i nie jest czasem izolacji Biskupa od wiernych i wiernych od Biskupa. W tegorocznej agendzie biskupiej – planie zajęć znalazły się spotkania z przedstawicielami Rad Parafii w Polsce.

Spotkania te poprzedzają zaplanowane na jesień, formacyjno- duchowe weekendy z duchowieństwem Katolickiego Kościoła Narodowego.  Te trzydniowe spotkania mają jeszcze bardziej pogłębiać więź i braterstwo panujące w Prezbiterium. Plan Pierwszego Biskupa odwołuje się do pięknej tradycji Dziejów Apostolskich, gdzie Apostołowie ewangelizując, zawsze pobudzali serca wiernych i prezbiterów do głębszego świadectwa o Chrystusie. Tak bardzo potrzeba powrotu do źródeł w dzisiejszym świecie, który coraz bardziej próbuje bagatelizować rolę Chrystusowego Kościoła jako wspólnoty wiernych , argumentując , że jest on niepotrzebny współczesnemu człowiekowi.

“Księże Biskupie za te trzy dni pięknych spotkań bardzo dziękujemy ale szczególnie dziękujemy za modlitwy w naszych intencjach i naszych rodzin. W intencji naszej wspólnoty szczecińskiej”. Takimi słowami żegnali dzisiaj Pierwszego Biskupa odjeżdżający z Kurii Biskupiej przedstawiciele Parafii Szczecińskiej. Wyjechali przepełnieni Bożym pokojem ale i zapewnieniem Biskupa, że nie pozostaną sami bez opieki duszpasterskiej.

Na 22 sierpnia Pierwszy Biskup Kościoła zaplanował wraz z przedstawicielami Parafii w Szczecinie wspólne przeżywanie uroczystości dziesięciolecia tej pierwszej parafii. Dziesięciolecie wspólnoty minęło w sierpniu 2020 roku, ale czas ścisłej pandemii nie pozwolił na jej przeżycie, dlatego ksiądz Biskup poprosił byśmy spotkali się na wspólnej modlitwie właśnie w sierpniu tego roku. W sobotę 22 sierpnia rozpoczniemy uroczystości  w naszej szczecińskiej wspólnocie parafialnej a zakończymy je Mszą świętą w niedzielę 23 sierpnia 2021r. Będzie wiele pięknych wspomnień i odwołania się do bardzo ważnych wydarzeń w naszej historii. Ufam, że uda się zaprosić wszystkich, którzy byli z tej wspólnocie od samego początku – powiedział ksiądz Biskup Adam.

To był bardzo pracowity tydzień , zakończony bardzo pracowitym piątkiem sobotą oraz niedzielą . Jestem jednak bardzo rad, że mogę być z Wami i dla Was, podkreślił Pierwszy Biskup Kościoła J.E. ksiądz Biskup Adam Rosiek . 

 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.