Świat potrzebuje wiarygodnych świadków – 11 lipca 2021

  To pierwsze rozesłanie Dwunastu, praktycznie na początku działalności Jezusa, jest szczególnym momentem formacji uczniów. Doświadczenie misji pozwoli im zorientować się, do jakiej posługi przeznacza ich Mistrz. Pozwoli im także doświadczyć Jego mocy..

W Ewangelii Jezus przekazuje apostołom misję głoszenia Słowa Bożego. Daje im szczególną moc, która daje panowanie nad duchami i chorobami. Uczniowie idą do mieszkańców Galilei.  Mistrz daje im wskazówki i polecenia, które stanowią zasady misyjnej działalności pierwotnego Kościoła. Jakie? Praktykowanie ubóstwa, odwaga w głoszeniu Ewangelii, świadomość posłannictwa, wiara w moc głoszenia słowa. Oni poszli i przynieśli owoc!

Dzięki mocy samego Chrystusa, każdy kapłan otrzymuje szczególe łaski w głoszeniu Ewangelii oraz wytrwałości w głoszeniu słowa Bożego. Jezus posyła swoich Apostołów jak owce między wilki. Posyła ich po dwóch jak słyszymy w Ewangelii. Nadaje im ogromną moc, uzdrawiania chorych, czynienia cudów, a nawet wypędzania złych duchów. w dzisiejszym świecie,potrzeba bardzo dużej modlitwy w intencji kapłanów, bo ich droga nie jest wcale taka prosta i łatwa, coraz więcej słychać obelg, wyzwisk oraz ośmieszania osób duchownych. Jeszcze nie tak dawno, jak byłem z grupą pielgrzymów w Krakowie, kiedy to wysiadaliśmy z busa na parkinu, niedaleko Wawelu, podszedł młody człowiek z butelką piwa w ręku i zaczął wyzywać mnie od najgorszych, szumowiny itp. Ludzie zareagowali różnie, większość stanęła w mojej obronie, prosząc aby ów młody człowiek tak się nie wyrażał oraz aby odszedł od nas i dał nam spokój. Moi Drodzy, dziś niestety ksiądz nawet kiedy jest tylko w samej koloratce wzbudza niepozytywne reakcje wśród innych osób, a co dopiero jak by szedł w sutannie lub habicie zakonnym. Pamiętam jeszcze czasy kiedy to byłem młodym zakonnikiem i tam właśnie szczególnie na śląsku kiedy chodziłem do różnych miejsc w habicie, wtedy był ogromny szacunek, ludzie pozdrawiali Pana Boga, byli i tacy którzy podchodzili i prosili o modlitwę. Była widoczna wielka wiara tych ludzi. A dziś co widzimy na naszych ulicach? Dlatego mi drodzy musimy dużo się modlić za siebie na wzajem prosząc Pana Boga o potrzebne siły i łaski, niech Matka Najświętsza ma w swojej opiece Ojca Papieża Franciszka, wszystkich biskupów na całym świecie, oraz całe duchowieństwo. 

  Świat potrzebuje wiarygodnych świadków Bożej sprawy, nawet jeśli powierzchownie wydaje się mówić o czymś innym. Doskonale tę prawdę rozumiał Mistrz z Nazaretu. Jak podaje Ewangelia, jednym z celów wybrania przez Niego Dwunastu było ich posłanie, by głosili Dobrą Nowinę. Módlmy się aby nigdy nie zabrakło w naszym świecie głosicieli dobrej nowiny o Jezusie Chrystusie . Amen

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.